1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Kinect xbox one

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од vladimir171, 27 ноември 2018.

 1. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  297
  119
  15 ноември 2007
  Машко
  Дали има некој што сака да се оттараси од својот кинект или да ми кажете кај можам да си најдам во локалниве скопски продавници. И ако има некој добра понуда за контролер за xbox one нека пише пп.
   
 2. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,068
  2,727
  18 Септември 2013
  Машко
  На vladimir171 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,068
  2,727
  18 Септември 2013
  Машко
 4. ARMac

  ARMac
  Unbeatable

  5,040
  5,252
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  За One прашува не пасува 360.

  Ако го имаш првиот One имаш на алиекспрес по 50$, ако имаш One S или X ќе ти треба и адаптер +30$
   
 5. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  297
  119
  15 ноември 2007
  Машко
  Го имам првиот Оне, не ни помислив на али да го побарам а и незнам колку би ризикувал и чекал за него. IDC ги видов и претходно па барав втора опција но некако слабо со додатоци за xbox во околниве продавници.
   
 6. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  297
  119
  15 ноември 2007
  Машко
  Контролер земав од IDC половен ама практично некористен :) а за кинект-от го имаше ама се предомислив, не ми се дава 7000 кога имам само една игра за него..
  Може клуч на темата.
   
 7. ARMac

  ARMac
  Unbeatable

  5,040
  5,252
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Нека бе зашто клуч.

  Колку го зема контролерот половен? Која верзија со блутут или без? Генерално во каква состојба е, особено LB дугмето.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 8. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  297
  119
  15 ноември 2007
  Машко
  Имаше два контролери половни (барем толку ми покажа) ,
  кутијата беше партали ама контролерот е без никакви траги од користење и сите копчиња се во одлична состојба. Првата верзија е контролерот без блутут го земав 2000 само поради состојбата, ја немаше втората верзија освен нов контролер minceraft верзијата за 3900 што за втор контролер ми е многу пари.

  Другиот контролер беше троа промлатен, не ни правеа звук на кликање lb2, rb2.. и имаше некои физички грепки на него и дури за 1000 ке се размислев дали би го земал.

  Нареден си го порачувам од Амазон, во мк слабо хбох и додатоци :)
   
  Глупав, ARMac и на toshex им се допаѓа ова.
 9. ARMac

  ARMac
  Unbeatable

  5,040
  5,252
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Топ, затоа те прашав. Обично кога ќе се изгуби звукот на LB/RB кратко после тоа или цело време се како стиснати или треба да го стисниш појако.

  Супер чим си нашол. Мене ме интересира тие „компатибилни“ контролери што ги има на али како работат. Имам лошо искуство со некои со аналогните стикови и тригер да бидат премногу/премалце осетливи. Имали и добри копии како оние на ипега.
   
 10. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  297
  119
  15 ноември 2007
  Машко
  Јас се загреав за елит контролерот ама не играм толку за да се расфрлам со пари. Не би купил кинески копии, многу работи од али биле само "добри за парите" ама не е исто играњето, наместо тоа би порачал од амазон или ебау 40-50$ е нов во зависност од скинот
   
 11. ARMac

  ARMac
  Unbeatable

  5,040
  5,252
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ако одиш накај солун 45 евра му доаѓа со такс фри. Иначе 2 оригинални контролери обавезно, +2 од али за гости :)

  Мене ме интересира и овој контролер од Анхоч. Дали некој го пробал директно на Xbox како функционира во комбинација со оригиналите. Гледам за пц има усб ресиверче.

  Anhoch PC Market Online - Game Pad Omega Intruder XBOX ONE Wireless
   
Слични теми
 1. ImWiked
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  355
 2. viksa86
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  338
 3. TylerMkD
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  808
 4. thexfiles125
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  444
 5. ImTheDude
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  471
Вчитување...

Сподели

Вчитување...