• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Keyports problem

Статус
Затворена за нови мислења.

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.811
84
Од неодамна ми се појави еден проблем со сите месинџери што ги имав инсталирано на компјутерот(МСН,Јаху и Скајп)е до пред едно скоро месец дена се си работеше кога одеднаш сите месинџери престанаа да работат.имено на мсн ми јавува проблем со keyports и секогаш кликнувам да се поправи али безуспешно.Ист е случајот со Јаху додека Скајпот чудно работи сеуште,ставив привремена замена за мсн амсн али и тој веке неработи!:plachko2::plachko2:Знае ли некој нешто во врска со тие keyports и дали можат рачно да се поправат???Сега неможам ни еден месинџер да користам користам меебо.Хелп:plachko2::plachko2::plachko2:
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
289
San Francisco
www.linkedin.com
да не си инсталирал некој firewall или пак преку тој од windows да не се ги блокирал

десен клик на конекцијата - properties-advanced-windows firewall settings и треба да ги штиклираш chat програмите
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.811
84
Сите се штиклирани еве:
1ywe9t.jpg
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1.295
48
анти вирус некој да не имаш скоро ставено? Знаат да блокираат порти ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.158
Мислења
894.790
Членови
31.872
Огласи
337
Најнов член
angelacrvenkoska
На врв Дно