• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Keyports problem

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Од неодамна ми се појави еден проблем со сите месинџери што ги имав инсталирано на компјутерот(МСН,Јаху и Скајп)е до пред едно скоро месец дена се си работеше кога одеднаш сите месинџери престанаа да работат.имено на мсн ми јавува проблем со keyports и секогаш кликнувам да се поправи али безуспешно.Ист е случајот со Јаху додека Скајпот чудно работи сеуште,ставив привремена замена за мсн амсн али и тој веке неработи!:plachko2::plachko2:Знае ли некој нешто во врска со тие keyports и дали можат рачно да се поправат???Сега неможам ни еден месинџер да користам користам меебо.Хелп:plachko2::plachko2::plachko2:
 

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
да не си инсталирал некој firewall или пак преку тој од windows да не се ги блокирал

десен клик на конекцијата - properties-advanced-windows firewall settings и треба да ги штиклираш chat програмите
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
анти вирус некој да не имаш скоро ставено? Знаат да блокираат порти ;)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,677
Мислења
830,349
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно