1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Keycaps

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од fuzzjaw, 26 ноември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,844
  13 Јануари 2014
  Машко
  Се продаваат капачиња (keycaps) за механичка тастатура. Ги продавам само затоа што се префрлам на Topre профил и немам потреба од нив. Сите се Cherry стем.

  1. MaxKeys Miami Night, SA профил

  Купени околу 70 евра, користени две недели и вратени во кутија. Во беспрекорна состојба, освен D копчето кое има мала маана (се гледа на фотографијата подолу).

  Капачињата се во висок SA профил (2-2-3-3-3-3), изработени од PBT и се laser etched. Да нема забуна, производството е од MaxKeys, не од Signature Plastics.

  Има комплет за целосна тастатура, како и дополнителни капачиња за нестандарден layout.

  Под капачињата од 60% layout-от има и silencing rings, одат гратис со капачињата. Има и десетина прстени плус, ги добивате и тие.

  Цена 3,000 денари.


  2. Црни Blank (комплет, 108 парчиња), бели (букви и 2u копче), сини (само букви), минт зелени (букви и неколку blanks), DSA профил

  Купени околу 60 евра. Црните blank капачиња се користени неколку месеци, минт зелените околу две недели, а другите се неупотребени. Сите се во беспрекорна состојба, без забелешки.

  Капачињата се во DSA профил и се многу удобни за пишување. Производството е од KBDFans.

  Цена 2,000 денари.

  Прашања и останато во ПП. Ќе замолам да нема непотребни коментари.


  1. Фотографии
  20191126_140730.jpg

  20191126_140749.jpg

  20191126_140737.jpg

  2. Фотографии
  20191126_141422.jpg

  20191126_142535.jpg
   
  На sierra117, Grimriper, OldSchoolPvP и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,844
  13 Јануари 2014
  Машко
  Miami Night сетот (број 1) продаден. Останува број 2, DSA капачињата.

  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
   
 3. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,627
  3,643
  12 Јануари 2016
  Машко
  Мене ми требаат капачиња со shine trough на карактерите инаку веднаш ќе ти пишев.
  Со здравје да си ги користи новиот газда, PBT капачиња во SA профил се навистина убава прилика за таа цена. :)

  И DSA капачињата се убава понуда, со природата на хобито - киборд ентузијастите како fuzzjaw често имаат вишоци (за среќа и на другите). :p
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 4. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,844
  13 Јануари 2014
  Машко
  Тастатурата отиде кај другарче што сакаше да ја земе со stock капачињата, кои беа shine through на карактерите. Беља :D.

  Инаку ако се продадат и овие, дома ќе имам една тастатура и ништо плус. Ни кабли, ни капачиња, ништо. До кога ќе трае тоа, ќе видиме, мислам дека кога ќе го навикнам новиов layout ќе се почастам некој убав сет. А хобиво крај нема, сега тастатура, за брзо кабел, потака HASU, па капачиња .. ексик :D.
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  804
  873
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  Јас сум заинтересиран за Минт копчињата, ако може да ми пратиш дм само за нив :)
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 6. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  243
  134
  23 Февруари 2017
  Машко
  Има адаптер доколку сакаш да користис cherry капачки на топре, иначе да не сје*ев сите пари ќе земев еден сет онака
   
 7. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,844
  13 Јануари 2014
  Машко
  Има слајдери со Cherry стем горе, ама за да добијам исто мазни како фабричкиве, треба да дадам куп пари. Не се исплати.
   
 8. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,844
  13 Јануари 2014
  Машко
  Bump.

  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
   
 9. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,844
  13 Јануари 2014
  Машко
  Bump. Цена на вториот сет 1,800 денари.
   
 10. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,844
  13 Јануари 2014
  Машко
 11. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,844
  13 Јануари 2014
  Машко
  Bump.

  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
   
 12. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,844
  13 Јануари 2014
  Машко
 13. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,844
  13 Јануари 2014
  Машко
 14. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,844
  13 Јануари 2014
  Машко
 15. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,196
  1,844
  13 Јануари 2014
  Машко
  Продадено е се, може клуч.
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...