• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kevlin Henney on C++ - радио емисија

  • Ја почнал/а темата
  • #1

<<ExeCutoR>>

Intern
16 април 2007
132
2
Интересна радио емисија со Kevlin Henney ( пе не го знам баш :D ), трае 64 минути и е 58.6 MB

Опфатен е историјатот на јазикот и фазите на развој од излегувањето па се до денес, се објаснуваат можностите што ги нуди јазикот и каде се употребуваат,има интересна споредба со модата и јазиците ( :D мора да слшнете), се спомнува и за културата на C++ и др.

Кој сака да слушне може да ја симне емисијата тука
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,949
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно