• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

kernell32 dll error

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Колку што можев да истражувам, сите велат ФОРМАТИРАЊЕ или користење на РЕЏИСТРИ КЛИНЕР ... а и ако користиш Нетскејп избриши го па пак преинсталирај го ... а и ако сакаш пробај нешто да читнеш од линков
http://pcsupport.about.com/od/findbyerrormessage/a/kernel32dll.htm
или од овој линк :)
http://support.microsoft.com/kb/q190630/
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
855,839
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно