1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

KernelCare

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од Маша, 9 Јули 2019.

 1. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  223
  480
  24 Април 2007
  Женско
  Ми треба искуство дали некој користел KernelCare? У дума сум дали вреди за $3.95 / месечно...

  Го исталирав trial (ми истекува за некој ден), ама цел месец ништо не се дешаваше :boring: Kernel is Safe, па Kernel is Safe и немам некоја престава како би ги хендлал сите закрпи и апдејти.

  Прво се попалив на rebootless, aма па SSD сервер е и не му треба нешто многу време да се подигне. И сега не знам, ни таму ни ваму сум...
   
 2. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  284
  241
  7 Јули 2013
  Машко
  На кое дистро?
   
 3. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  223
  480
  24 Април 2007
  Женско
 4. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  223
  480
  24 Април 2007
  Женско
  Мада јас мислев billing cycle дека му е годишен, па не ми се фрлаа пари. Ама гледам дека и месечна опција има така да ќе пробам уште некој месец. Поентата ми е он да си крпи јас да си бркам работа, as advertised :)
   
 5. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  801
  709
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Ако имаш бизнис критични апликации, имаш Load Balancing на повеќе сервери, што би значело дека може еден од нив да биде офлајн од нив бар 5-10 минути. Во вакво сценарио ваква апликација нема сврха.
   
  Oktar, neW1, Маша и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  675
  143
  10 Мај 2007
  Тоа што го кажа членот над мене со тоа што глеј да ги рециклираш машините и после тестови додај ги на лб.
   

Сподели

Вчитување...