1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

KernelCare

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од Маша, 9 Јули 2019.

1. Маша

Маша
    Gaining Experience

62
    77
    24 Април 2007
    Женско
    Ми треба искуство дали некој користел KernelCare? У дума сум дали вреди за $3.95 / месечно...

Го исталирав trial (ми истекува за некој ден), ама цел месец ништо не се дешаваше :boring: Kernel is Safe, па Kernel is Safe и немам некоја престава како би ги хендлал сите закрпи и апдејти.

Прво се попалив на rebootless, aма па SSD сервер е и не му треба нешто многу време да се подигне. И сега не знам, ни таму ни ваму сум...

2. boriseto

boriseto
    Gaining Experience

229
    202
    7 Јули 2013
    Машко
    На кое дистро?

3. Маша

Маша
    Gaining Experience

62
    77
    24 Април 2007
    Женско
  4. Маша

Маша
    Gaining Experience

62
    77
    24 Април 2007
    Женско
    Мада јас мислев billing cycle дека му е годишен, па не ми се фрлаа пари. Ама гледам дека и месечна опција има така да ќе пробам уште некој месец. Поентата ми е он да си крпи јас да си бркам работа, as advertised :)

5. Zippo

Zippo
    On your way to fame

683
    628
    22 oктомври 2014
    Data Analyst
    Ако имаш бизнис критични апликации, имаш Load Balancing на повеќе сервери, што би значело дека може еден од нив да биде офлајн од нив бар 5-10 минути. Во вакво сценарио ваква апликација нема сврха.

Oktar, neW1, Маша и на уште 1 им се допаѓа ова.
  6. neW1

neW1
    Gaining Experience

657
    122
    10 Мај 2007
    Тоа што го кажа членот над мене со тоа што глеј да ги рециклираш машините и после тестови додај ги на лб.

Сподели

Вчитување...