• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

„Кејбл Тел“ со услуги во Штип

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
„Кејбл Тел“ почна со работа во Штип. За директни инвестиции во мрежата потроши 1 милион евра.

Од „Кејбл Тел“ велат дека сега им нудат можност за избор на штипјани бидејќи влегуваат како втор кабелски оператор. За почеток стартуваат со три услуги: аналогна телевизија, дигитална телевизија и интернет пакети со најголема брзина во Македонија.

Најавија дека комерцијално телефонијата ќе биде достапна од 1 октомври.

Според зборовите на маркетинг директорот Горан Поповски, „Кејбјл Тел“ во изградбата на мрежата и подобрување на услугите во Скопје, Велес, Куманово и Тетово, досега се инвестирани 13 милиони евра.

Извор: А1
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
Yeah ми ископаа цела улица :))
Убаво ке дојде ова ке се намалат цените а ке има повеке сообракај
:bravo::bravo:
 

WhiteDeath

Intern
2 јуни 2008
117
1
„Кејбјл Тел“ тешко дека ке успее во Штип да просперира! Ова го велам до едноставна причина што во Штип “Роби“ го има цел град вмрежено. Од сите што ги знам дали само 5
души немаат кабелска. Исто така е во голема предност и со интернетот. Даваат 150 Мб бесплатно секој месец само модем да имаш. И за крај веке ја имаат целата инфраструктура.

Да не заборавиме дека Телекабел е “дете“ на Роби. Така да можеби само ке придонесе да се намали цената на услугите на Роби а не и масовно префрње на „Кејбјл Тел“.

И за крај доколку имате модем од Роби нема да може да го користите на „Кејбјл Тел“ и обратно. Сеа некој покрај веке купен кабелски модем тешко дека ке се одлучи да купи уште еден за друг оператор.
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Cabltel го дава модемот на користење, нема потреба од дополнителни трошкови, бидете среќни што имате конкуренција, два кабелски опертаори го покриваат регионот, за разлика од некои делови од Скопје се уште има само по еден кабелски оператор.
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
Сега сакам да го покачат "Robi" лимитот што е на 6 гига да биде 10 (Иначе јас сум лимитиран на 6) али секој месец ми е надминат и тоа уште во овој период од месецот :p
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3.628
3.468
„Кејбјл Тел“ тешко дека ке успее во Штип да просперира! Ова го велам до едноставна причина што во Штип “Роби“ го има цел град вмрежено. Од сите што ги знам дали само 5
души немаат кабелска. Исто така е во голема предност и со интернетот. Даваат 150 Мб бесплатно секој месец само модем да имаш. И за крај веке ја имаат целата инфраструктура.

Да не заборавиме дека Телекабел е “дете“ на Роби. Така да можеби само ке придонесе да се намали цената на услугите на Роби а не и масовно префрње на „Кејбјл Тел“.

И за крај доколку имате модем од Роби нема да може да го користите на „Кејбјл Тел“ и обратно. Сеа некој покрај веке купен кабелски модем тешко дека ке се одлучи да купи уште еден за друг оператор.

Zatoa pa ovie kje davaat 500 megabajti besplatno. Ako saka da se prevzeme pazar, moze da se prevzeme....

Vo ovaa situacija Telekabel nemoze da konkurira na Cabletel od prosta pricina sto pozadi Cabletel stojat Amerikanci kako sopstvenici, taka da vidi kade e pogolema finansiskata inekcija.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.661
Мислења
889.150
Членови
31.501
Огласи
33
Најнов член
Ivanmakar
На врв Дно