• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

KDE 4

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

5tef

Intern
7 јануари 2008
25
0
од денеска официјално -KDE 4, ne RC1 или RC2или како што некои чекаат 3
туку официјално KDE 4.0
http://www.kde.org/
јас викам KDE е најбоље работа што некогаш направена
linux ќе го смени светов
:zhurka: :wohoo: :zhurka: :wohoo: :zhurka:
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Сигурно супер ќе изгледа кога ќе се интегрира во линукс системите
 
D

DimitarMK

Гостин
После тестирањето на RC2 конечно дочекав финална верзија. З а к о н!

Вечер симнуваме :tainstven:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Па дајте рецензија ваша каков е, што е, дали е добар дали не е. Затоа што подобро е кога твој човек ќе го проба.
 

iAlien

Intern
14 јануари 2008
5
1
Го тестираше мој колега, се испостави дека има некаков проблем со фонтовите.
 

minimoog

Intern
14 јули 2007
317
16
Не е добар. Има многу работи недовршени. Но не му е целта тоа. 4.1 верзијата треба да е она вистинското.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

5tef

Intern
7 јануари 2008
25
0
luge ne treba da bide ubdate za da bide ko sto preba
da ima samo kde4 ke bide u red
inace kaj mene ima problemi so pozadinite
koa ke si simnete distro sto ima default kde4 ke ja vidite razlikata
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,763
Мислења
850,112
Членови
29,466
Најнов член
ninobass
На врв Дно