• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

KBabel za Linux

  • Ја почнал/а темата
  • #1

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
dali nekoj mozi da mi kazi kade mozam da si go downloadiram KBabel za Linux i dali ke mozam da prevedvam aplikacii dodeka sum ofline.
cao
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
petar.bt Ај те молам кога правиш нова тема, давај соодветен наслов, а не наслови како "zdr"...

Благодарам.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
KBabel

ej kazetemi kade da go downloadiram KBabel i dali ke mozam da prevedvam aplikacii koga sum online dali nesto to ima vrska
 

kic_pp

Intern
6 мај 2007
30
0
Епа ако имаш Убунту оди во Додај/Отстрани (add/remove) од менито и напиши во пребарување KBabel и ќе се појават повеќе фајлови (2 мислам) и потоа обележи ги и сами ќе се преземат и инсталираат.

А како мислиш онлајн???
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
hi

dali codot go ima vo kompjuterot ili ke treba da imam internet za da go imam kodot
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,701
Мислења
855,880
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно