• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кажете некоја игра со борење,кик бокс,бокс итн...

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
значи ми треба игра со тепање кик бокс бокс ултимејт фајт итн.. но исто така да може да се игра со двајца игачи истовремено т.е еден на тастатура друг на џуестик....значи не сакам одговори пребарај на гугл туку некоја испробана од ваша страна и колку толку добро визуелно направена мислам не да ми кажете стрит фајтер :D ... ајде чекам понуди :D
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
mortal kombat :D

шала на страна и мене ме интересира некоја таква игра за PC, знам дека за конзоли ги има еден куп.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
имав играно една но за play station e а ја играв на пц со некаков додаток

ако некој има нешто нека прати да може и со џојстик да се игра да го растурам брат ми :)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Можете да си најдете игра за play station, после тоа се што ви е потребно е емулатор за PS. И слободно можете да играте. Јас ја имав Текен 3 но емулаторот беше нешто зезнат, големината и беше некаде... 100 мб
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
јас имам емулатор кој работи супер,но таткоми ја пробал Tekken прва за ако се заебе нешто тоа да не биде Tomb Raider(1,2,3,4,5 сите за сони ги имам :D),и после ја фрлил,ке го убиев,иначе Tekken не е бокс,ни кик бокс,ни ultimate fight,тоа е збир ама јака игра.
 

ajvar

Intern
19 август 2008
301
6
WCW NITRO i GEKIDO-ovie dve gi igrav na PS1. igrive se so keceri a ovaa gekido moze i so 4 igraci, znaci dva protiv dva. es ega ne znam kolku ke ti se sviga grafikata
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Мортал Комбат брату, нема боље нешто од тоа. Јас у моментот ја играм.:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
849,547
Членови
29,448
Најнов член
Whale332
На врв Дно