• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кажете ми цена за пц-то?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
808
695
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
motherboard: Octek Rhino i845G-A4P
Field Value
CPU Properties
CPU Type Intel Celeron, 2400 MHz (24 x 100)
CPU Alias Northwood-128
CPU Stepping D1
Instruction Set x86, MMX, SSE, SSE2
Original Clock 2400 MHz
Min / Max CPU Multiplier 24x / 24x
Engineering Sample No
L1 Trace Cache 12K Instructions
L1 Data Cache 8 KB
L2 Cache 128 KB (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

CPU Physical Info
Package Type 478 Pin uPGA
Package Size 3.50 cm x 3.50 cm
Transistors 55 million
Process Technology 6M, 0.13 um, CMOS, Cu, Low-K
Die Size 131 mm2
Core Voltage 1.525 V
I/O Voltage 1.525 V
Typical Power 52.8 - 68.4 W (depending on clock speed)
Maximum Power 67 - 87 W (depending on clock speed)

hdd 80 gb ata
cd-rw LG 52x32x52x
DVD-ROM 16x
ADMtek AN983 Fast Ethernet Adapter PCI
NVIDIA GeForce FX 5200 128mb
Ram 1GB DDR

i zaboraiv Creative Sound Blaster Live 5.1 digital sound :))
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
хмммз... Како мислиш цена за pc-vo ?

- Сакаш да го продадеш а незнаеш за колку?

- Сакаш да го купиш а незнаеш колку максимум да дадеш ?

Ако го продаваш прво наведи дали е старо/ново, користено/некористено, дали е оддржано/неодржано..

Ако го купуваш тогаш самиот сопственик би требало да ти каже цена..

Објасни малце повеќе што ти е намерата ..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
808
695
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
sakam da go prodavam a star e 3 godini ali prethodno bese 3 pati poslab od sega sto e i me interesirase kolku pari ide so ovaa konfiguracija
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
хмммз.. Толку.. Околу 100 евра мислам дека реално би требало да е..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
808
695
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
epa oki!fala zs sakam da go sitnam da si zemam nekoj pojak podobar zatoa!:))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,697
Мислења
855,836
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно