• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Кажете каде да купам пинг-понг палка?

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Купив една 1000 ден од бившо словенија спорт во ГТЦ, за 2 месеци ми се скрши, фирмата беше Tibhar. Не знам што фирма се ама пристојни беа ко за мене, почетник, ама се скрши. Барав по спортсиве продавници, нема палки. видов во Емилиано имаше екои Кетлер ама исто ми изгледаат како овие што ги земав.
Дајте предлог каде да најдам поквалитетни палки за пинг-понг.
ај поздрав
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Кетлер ти се квалитетни, проверено. Освен ако не ги маваш од земја :)) Едне другар купи некоја кинеска, многу дебела, ама ја купи многу скапо околу 4-5000, само незнам од каде, тоа беше пред 2-3 години....
 

Arhil

Intern
8 август 2007
102
1
Од странство, ако имаш некој познат да оди дај му пари и нека ти купи, јас порано имав една Butterfly од Primorac хрватски пинг-понгар беше некаде околу 100 евра пред 6 години од Србија купена.:)
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Кетлер ти се квалитетни, проверено. Освен ако не ги маваш од земја :)) Едне другар купи некоја кинеска, многу дебела, ама ја купи многу скапо околу 4-5000, само незнам од каде, тоа беше пред 2-3 години....

Не ги мавам од земја нормално. другар ми купи Ketler јас купив Tibhar. Верувај ми тотално исто изгледаат, затоа сум скептичен. Дури и цената беше иста, како во иста фабрика да се правени само така налепени логоа.

И немам некој да оди во странство. Иначе гледав на интернет за таа Butterfly Primorac. И друго што се изненадив е што Батерфлај продаваат само даски, т.е дрвениот дел и посебно гуми со сунѓерчиња. Дури и пишува, ако сакаш да се такмичиш со тие „дрвата“ ќе треба да си купиш црвено-црни налепници бидејќи такви биле правилата на Меѓунар. Пингпонгарска федерација. Чудно.
 
23 јули 2007
338
8
Кажи колку пари ти се даваат. Син ми тренира пинг-понг и рекетот му го набави тренерот од клубот. Значи нема проблем за набавка само зависи колку мислиш да потрошиш за рекет.
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Кажи колку пари ти се даваат. Син ми тренира пинг-понг и рекетот му го набави тренерот од клубот. Значи нема проблем за набавка само зависи колку мислиш да потрошиш за рекет.

Епа еве да речеме околу 1500 ден.
Има ли нешто добро за тие пари?
Нема причина да фрлам 4500-5000ден, 100 евра ако не се натпреварувам.
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Слабо сте нешто по спортот!
Некако не ви се праи муабет.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Анти спортисти, ретко кој компјутерџија се бави со некој спорт. Нормално има и исклучоци.
 
23 јули 2007
338
8
Ќе му кажам на син ми да го праша тренерот па ќе ти кажам. Прати ми ПП да не те заборавам
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
jas doma imam ping pong masa :))))
vaka sea ..
masata e na raspustanje (ustvari masata sluzese kako masa za jadenje )
no koga mojte kupija nova masa za jadenje ovaa nemase sto da ja pravat i taka stoese edno 1,2,3 meseca i na mojot brat mu teknalo ajde ke ja pravime ping pong masa :))) taka mojot brat otisol vo grad eden den i slucajno zdogledal palki i topcinja za ping pong no znaete ne profesionalni tuku najobichni ....natamu pretpostavuvate kako e sekoj den me tera da igrame ping pong vo detskata a pred 2 dena se zarazi i tatko mi :LOL::LOL: pa potoa drugarite pocnaa da dovagat sekoj den .......i sega zbirokuknica :LOL::LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,086
Мислења
877,278
Членови
30,685
Најнов член
Blaze Ivanov
На врв Дно