Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Категорија или саб-форум за вештачка интелигенција

cogscape

Gaining Experience
28 јуни 2016
56
103
cogscape's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X
Motherboard
Asus ROG Strix B450-F GAMING
Storage
SAMSUNG 500GB SSD 970 EVO Plus NVMe
PSU
Corsair HX1000
RAM
Kingston HyperX Predator 4x16GB 3200MHz DDR4 CL18
Video card
EVGA 3090 FTW3 Ultra
Case
Lian Li
Mouse
Logitech MX Master 3S
Keyboard
CoolerMaster MK730
Monitor
Dell P2421DC + Dell P2423D
OS
Windows/MacOS
Мислам дека обемот на тематиката и влијанието на вештачката интелигенција во нашите и општо животот на луѓето е веќе на ниво каде што може опширно да се дискутира.

Можеби би можеле да почнеме со саб-форум а потоа доколку живне дискусијата да се премине кон цела категорија која би била поделена на општи дискусии, четботови/јазични модели, генератори на слики и останати алатки (превод, генерирање говор / музика, транскриптирање говор итн.). Не знам како сте правеле до сега, а дури можеби и веќе се спомнало некаде ова како идеја, но ете да ја врамиме и тука.

Ако ништо друго ќе отвориме тема за генерирани слики и ќе го трупаме серверот на ит.мк со глупости :)
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.604
1.743
Мислам дека веќе има зародиш на тематикава, барем што се однесува до „вештачки“ генерирани слики:
 

D

Администратор
31 март 2007
3.929
4.009
www.iwmnetwork.com
Мислам дека обемот на тематиката и влијанието на вештачката интелигенција во нашите и општо животот на луѓето е веќе на ниво каде што може опширно да се дискутира.

Можеби би можеле да почнеме со саб-форум а потоа доколку живне дискусијата да се премине кон цела категорија која би била поделена на општи дискусии, четботови/јазични модели, генератори на слики и останати алатки (превод, генерирање говор / музика, транскриптирање говор итн.). Не знам како сте правеле до сега, а дури можеби и веќе се спомнало некаде ова како идеја, но ете да ја врамиме и тука.

Ако ништо друго ќе отвориме тема за генерирани слики и ќе го трупаме серверот на ит.мк со глупости :)

Добра идеја.
Ке направиме цела категорија подделена по теми.
 

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
11.048
18.050
Како што имаше еден Твит, да го парафразирам:

"Сири сестро! Ако ја кажам " Година" а ти не продужиш со "мааа варала си меее" не си вештачка интелигенција. Ништо не си"
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.318
810
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
има разлика меѓу AI и AGI...
AI нема голема смисла за хумор, AGI можеби ќе се насмее...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.285
Мислења
977.827
Членови
35.577
Најнов член
OLIVER STANKOVSKI
На врв Дно