• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kaspersky 8 BETA

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Луѓе помагајте!
Kaspersky ми ги блокира key-овите што досега ги користев и ја одинсталирав таа верзија, сега ја инсталирав Kaspersky 8 BETA и почна да ми прави проблеми(пр.taskmanager не ми се појавува на десктопот туку само во system tray и никако не можам да го максимизирам, друго ако пробаш да влезеш во kaspersky-от било со десен клик било со лев никако не сака да влезе, а и други програми подоцна не можат да се исклучат се појавува end now и така цело време), и друго се стартува со стартувањето на windows-от иако во msconfig ми е направен да не се стартува, при следното стартување пак се појавува уште едно за да се стартува при ...
Никако не можам да го одинсталирам за да инсталирам друг антивирус.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Луѓе помагајте!
Kaspersky ми ги блокира key-овите што досега ги користев и ја одинсталирав таа верзија, сега ја инсталирав Kaspersky 8 BETA и почна да ми прави проблеми(пр.taskmanager не ми се појавува на десктопот туку само во system tray и никако не можам да го максимизирам, друго ако пробаш да влезеш во kaspersky-от било со десен клик било со лев никако не сака да влезе, а и други програми подоцна не можат да се исклучат се појавува end now и така цело време), и друго се стартува со стартувањето на windows-от иако во msconfig ми е направен да не се стартува, при следното стартување пак се појавува уште едно за да се стартува при ...
Никако не можам да го одинсталирам за да инсталирам друг антивирус.
Пробај преку safe mode, влези и рачно избриши го антивирусот.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Ех на тоа не ми текна сега ќе пробам. Фала за советот.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Не е чудно и вирус да сте собрале место касперски, затоа се гледа прво официјално што е излеземо па после пак со резерва го проверуваш.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Од љубопитност да го пробам Kaspersky 8 BETA, пред неколку дена го инсталирав и зажалив за тоа. Едвај му направива uninstal. 300 проблеми ми направи Kaspersky 8 BETA.
Моја препорака до сите е додека е бета верзија да не го инсталирате. Нешто не е како што треба. Сепак да ја почекаме финалната верзија.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Не мора баш Kaspersky 6. Kaspersky 7 е солиден сега за сега, додека не излезе финалната верзија на 8-ката. :bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Имав Kaspersky 7 и 6 ама ми ги блокираа key-овите и остана не регистриран, па реков да се обидам со друг симнав NOD32 ама не сакаше да се update-ува(знам дека ова не е warez форум, но ако има некој user name и password нека ми прати ПП), го симнав Kaspersky 8 BETA и невидено нешто досега(од моја страна- имав слушнато за ова ама не го имав испробано на мојот PC) и ги блокира драјвовите за маусот(диодата прекина да свети) и All programs не се гледаше ништо немаше во start, во my computer само иконите беа немаше имиња под нив и тешко се влегуваше. Затоа на сите има препорачувам да не го симнуваат Kaspersky 8 BETA.
BTW:Го преинсталирав само тоа ме спаси, затоа толку долго ме немаше да ви одговорам(ги инсталирав потребните програми).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,382
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно