• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Картичка за withdraw од Skrill

• Ја почнал/а темата

alderson

Intern
18 јануари 2018
50
25
Вака сега имам околу 60 долари останати на Скрилл акаунт, но не можам да ги ставам на картичка од Стопанска Банка, се јавив ми велат дека сајтот Скрилл е категоризиран како сајт за игри на среќа и не можи да се извадат пари.. Е сега дали некој од вас има извлечено пари од скрилл на некоја друга македонска банка и да ми кажи од која банка и каква картичка користи?

null_ptr

On your way to fame
20 ноември 2013
636
599
Преку НЛБ пробај.
Порано и на Стопанска можеше од Скрил да се повлечат пари, измена направиле..

kirev

Unstoppable
31 мај 2010
5,391
3,726
Скопје
Пиши им приговор и инсистирај писмено да ти одговорат од Стопанска банка. Немаат основа да те зае*аваат

NeoWalker

Intern
5 јуни 2018
5
6
Вака сега имам околу 60 долари останати на Скрилл акаунт, но не можам да ги ставам на картичка од Стопанска Банка, се јавив ми велат дека сајтот Скрилл е категоризиран како сајт за игри на среќа и не можи да се извадат пари.. Е сега дали некој од вас има извлечено пари од скрилл на некоја друга македонска банка и да ми кажи од која банка и каква картичка користи?
Jas sum izvadil preku NLB banka bez problem samo parite nemoj da gi prefrluvas vo karticka tuku preku bank account...

• Ја почнал/а темата

alderson

Intern
18 јануари 2018
50
25
Баш за некој ден треба да извадам пари од фриленс..Но не разбирам зошто не на картичка? А тоа кога ќе пробам на банк акаунт, ми бара SWIFT и IBAN што јас немам поима каде да ги најдам? Ако знаеш кажи ми.

stefan_v

On your way to fame
3 мај 2010
1,424
596
macedonius.com
Баш за некој ден треба да извадам пари од фриленс..Но не разбирам зошто не на картичка? А тоа кога ќе пробам на банк акаунт, ми бара SWIFT и IBAN што јас немам поима каде да ги најдам? Ако знаеш кажи ми.
Јави се во контакт центарот, ќе ти објаснат. Притоа ѕирни овде.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,974
Мислења
853,978
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно