1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Картичка за withdraw од Skrill

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од alderson, 3 Февруари 2018.

Тагови:
 1. alderson

  alderson
  Intern

  48
  23
  18 Јануари 2018
  Машко
  Вака сега имам околу 60 долари останати на Скрилл акаунт, но не можам да ги ставам на картичка од Стопанска Банка, се јавив ми велат дека сајтот Скрилл е категоризиран како сајт за игри на среќа и не можи да се извадат пари.. Е сега дали некој од вас има извлечено пари од скрилл на некоја друга македонска банка и да ми кажи од која банка и каква картичка користи?
   
 2. null_ptr

  null_ptr
  On your way to fame

  562
  526
  20 ноември 2013
  Машко
  Преку НЛБ пробај.
  Порано и на Стопанска можеше од Скрил да се повлечат пари, измена направиле..
   
 3. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Пиши им приговор и инсистирај писмено да ти одговорат од Стопанска банка. Немаат основа да те зае*аваат
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 4. NeoWalker

  NeoWalker
  Intern

  5
  6
  5 Јуни 2018
  Машко
  Jas sum izvadil preku NLB banka bez problem samo parite nemoj da gi prefrluvas vo karticka tuku preku bank account...
   
 5. alderson

  alderson
  Intern

  48
  23
  18 Јануари 2018
  Машко
  Баш за некој ден треба да извадам пари од фриленс..Но не разбирам зошто не на картичка? А тоа кога ќе пробам на банк акаунт, ми бара SWIFT и IBAN што јас немам поима каде да ги најдам? Ако знаеш кажи ми.
   
 6. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  599
  3 Мај 2010
  Машко
  Јави се во контакт центарот, ќе ти објаснат. Притоа ѕирни овде.
   
Слични теми
 1. sokki
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  2,603
 2. Alucard
  Одговори:
  450
  Прегледи:
  49,610
 3. Teget
  Одговори:
  85
  Прегледи:
  10,687
 4. AcoBT
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  963
 5. comakot
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,218
Вчитување...

Сподели

Вчитување...