1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Карго

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Стап, 16 Август 2014.

 1. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  Сакам да земам мобилен по карго, дали смеам да го отворам да го видам пред да го платам ?
   
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,086
  4,483
  4 ноември 2013
  Машко
  мислам не , пошто обично ги лепат отворите на кутиите , ама ако имаш некој пријател не верувам дека ке ти направи проблем.
   
  На Стап и DrMTR им се допаѓа ова.
 3. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  Значи можно е наместо мобилен да добијам нешто друго во кутијата :D
   
 4. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,086
  4,483
  4 ноември 2013
  Машко
  па сеа ... ама па можно е после тоа типчето наместо пари да добие летва по плешти нели ? :D
   
  IcePick, Стап и на DrMTR им се допаѓа ова.
 5. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,649
  2,652
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Не купувајте од сумњиви типови, тоа е мој совет.
   
  На Стап му/ѝ се допаѓа ова.
 6. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,266
  2,618
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Искрено за мобилен не би купувал по Карго, освен ако не е нов/неотпакуван... Од искуство, со некои луѓе имаме различни сфаќања за “одлично сочуван“ и “стакло нов“. Јас кога продавам си пишувам дали има оштетувања и траги од користење, ама тоа не значи дека за некого иако има луштење или мали траги од користење тоа е “стакло нов“.
   
  На Стап му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  Од овие Sim Mobile Shop има огласи по реклама5 пишува и дека пушта по карго ок се овие ?
   
 8. smole

  smole
  Unstoppable

  3,057
  3,487
  18 Април 2007
  Ако можеш во живо да идеш и да го видиш мобилниот, тоа би било најдобро. Најдругарски совет, за да не те зезнат некако. Инаку не ги знам.
   
  На Стап му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  Веќе готово моментално ми го праќа по карго http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1336268
  ок ми се гледа човеков , неможев да најдам LG L70 под 6800ден. а не ми се чекаше повеќе.
   
 10. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,086
  4,483
  4 ноември 2013
  Машко
  со здравје да си го користиш , добро телефонче за нормална работа
   
  На Стап му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  фала да си купите поубаЈ
   
 12. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  Вчера стаса телефоно, и се ок дури не ни забележав дека кај копчето за камера десно лево, е малце зината рамката а денеска лево горе чошот се крена цел екран значи одлепен е :(
  и усб кабелот џекот шо оди за вмобилен е исто размрдан распаднат . Дали се сервисира екранов, лепење нз таму шо вака цел ќе се наполни прашина и ми се скрши цел филм.
   
 13. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,266
  2,618
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Другар, не за џабе зборевме... Што телефон е?

  Едит: Денес гледав една G2-ка, сегде пишува одлично сочуван, но:
  - зуцка горе десно
  - зуцка доле лево
  - сим слотот и дупчето за вадење на сим слотот раскупусани

  Е сега, ова се не се некои крупи работи и генерално не пречат, т.е. последново е баш приметливо, заради тоа не го земав, ама штом пишуваш стакло, треба да е стакло... Е да бев од друг град, ќе ги видев сликите, не се приметува, и ќе го добиеш и после ти се крши филм...
   
  На Стап му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  Абе ајде си реков ок ми делуваше по муабет.. Xperia M , се случи сеа дали можи да се залепи, пошто вака можам цел да го откорнам ?
   
 15. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,266
  2,618
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Стај слика да видиме, и носи го на сервис. А и на типот јави му се да му кажеш.
   
  На Стап му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  Треба ептен добар апарат за да се види.. Вака кај шо е заокружено, е како некој штрафцигар да пикал со сила да набивал, минимално заприметливо, и комплет екранов е одлепен кога стегам со прсти се враќа на место и пак исто.. [​IMG]
   
 17. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,266
  2,618
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Епа или е менуван екран/тач или е отваран за нешто друго... А инаку најдобро е на сервис да го дадеш за да го среди како што треба.
   
  На Стап му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  А кај е тоа IMEI бројчето ако можи некој одма да ми одговори ?
   
 19. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Може да се види пратката пред да ја купиш, кажи му дека сакаш со преглед на пратка.

  претисни *#06#
   
  На Стап му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  Веќе го платив касно е, му се јавив тврди дека не е чепкан ниту оштетен, а и јас го прегледав кога стигна од карго не видов ништо дури сега заприметив, сеа сумљам на циганот му земав фолија и маска и овај со се телефон замина да бара од таму си некој магацин, и се задржа некој 10 минути. 100% е тој . Пошто ко стаса од карго стварно ништо не заприметив нема шанси да не го заприметив ова.
   
 21. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,266
  2,618
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Ајдееее... Имаш кутија од телефонот? На нејзе треба да го има IMEI бројот, сврти *#06# за да видиш кој IMEI ти е на телефонот. Ако не се исти, оди и закани му се на циганот со полиција.

   
 22. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  Имеи се поклопува со тој на гаранцијата, зар е можно да ми е сменат само екранот, и каков чар има циганов ? неможам никако да докажам сега
   
 23. windows8

  windows8
  On your way to fame

  748
  971
  12 Февруари 2012
  Машко
  Другар тебе убаво те извозиле, отварајте очи на такви работи, особено кога се работи за поскапп уред, јас по убедување сум атеист така да некогаш не им верувам ни на своите очи па мора двапати да погледнам:D
  Може и на цигано да му паднал додека билч телефонот кај него..
   
  На Стап му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  351
  113
  6 Јули 2011
  Нема шанси да е од паднат, екрано нема ни една гребаница а рамката од телефоно тука е испакната, со нешто е набивано за да излези екрано:devil:
   
 25. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,445
  12,607
  2 Август 2012
  Машко
  Оти не послуша, ебаго, да не купуваш на невидено, а? Згора на се и по карго!
  Носи го на мајстор да го поправат ако може а ако не може продавај..
   
  bogoevski, Oktar, Стап и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...