1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Карго низ Македонија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Ragnar, 2 oктомври 2019.

 1. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  726
  764
  9 Декември 2015
  Машко
  Имам мала пратка која треба да ја доставам до член од форумов од друг град. Проблемот е што не можам да најдам фирма што доставува од врата до врата. Брза Пратка никој не ми се јавува на 2 броја, Карго Експрес исто на два броја никој не се јавува. ДелКо се јавија ама треба да одам кај нив во база да оставам а они можат да ја достават до примачот до врата. Не е проблем ќе отидам и така утре, ама ако некој знае број што функционира за да средам вака ќе биде подобро :) ДХЛ, ТНТ и ФедЕкс колку што гледам се многу скапи. Под 200 денари за врата до врата услуга (пакетот е под 1 кг) мислам дека е реално.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 2. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,001
  12,363
  23 Јануари 2008
  Манга
 3. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  571
  281
  5 ноември 2013
  Машко
  @Ragnar карго експрес мислам дека можеше и онлине да си резервираш па би требало да ти ѕвонат да ја подигнат пратката
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  726
  764
  9 Декември 2015
  Машко
 5. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  726
  764
  9 Декември 2015
  Машко
  Многу лоши reviews ама мислам дека се дадени од луѓе што брзаат да примат пратка. На сајтот пишува дека може онлајн ама сепак сакав човечки глас да слушнам особено кога гледам дека 99% од сајтовите на овие фирми се запуштени.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  726
  764
  9 Декември 2015
  Машко
  Го земаа пакетот од Нова Пошта, достава ветија во текот на утрешниот ден. Сега за сега изгледа професионално :)
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  105
  105
  20 Април 2016
  Машко
  Досега не сум имал скоро никакви проблеми со Карго Експрес, ниту пак Брза Пратка или Пост Експрес, воедно тие 3 се и најефтини.
  Следни се Нова Пошта (сум имал проблеми ситни) и Тотал Пост Логистик кои се солидни и на цена малце поскапи.
  Делко се најскапи, а плус имам негативни искуства со нив така да препорачувам да ги избегнувате :)
  Сепак ќе кажам секој со своите искуства, пошто во различни градови различно делуваат, се е до вработените таму.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,193
  25,518
  4 Септември 2008
  Само EMS
   
  Oktar, CBB_6, Ragnar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  516
  559
  15 Септември 2012
  Машко
  EMS +1 (од врата до врата) и му пишуваш во колку часот да ја предаде на корисникот)
   
  На Oktar и Ragnar им се допаѓа ова.
 10. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  192
  202
  9 Јули 2018
  Машко
  Супер искуства со Нова пошта,Карго експрес лошо искуство со пратка која не ја доставуваа 1 недела и кога им се заканив со инспекција ја доставија, арогантни вработени кои спуштаат телефон,би ви препорачал да ги избегнувате.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Creed_Bratton

  Creed_Bratton
  Gaining Experience

  285
  328
  6 Август 2007
  ТechGeek
  Карго експрес многу варираат од град до град, на пример во Охрид се КАТАСТРОФА од меѓународни размери, многу често не ти се јавуваат дека стигнала пратка, или ќе ти пратат смс после 4-5 дена, ненормална гужва кај нив, тотален хаос од фирма.
   
  На salamander му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. ARMac
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  3,544
 2. HyperBoy
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,433
 3. jove
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  9,470
 4. IcePick
  Одговори:
  49
  Прегледи:
  8,205
 5. Стап
  Одговори:
  26
  Прегледи:
  2,002
Вчитување...

Сподели

Вчитување...