1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Карго (Брза Пошта) во Македонија?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од jove, 3 Јули 2012.

 1. jove

  jove
  Intern

  81
  0
  9 Септември 2009
  Ме интересира на кој принцип работи и колку чини трансрпотот за каргото.
  Поточно ме интересира да испратам нешто од Куманово за Битола,како можи и колку би ме чинело?
   
 2. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  http://www.brzapratka.com/

  Со овие сум пракал до сега и сум немал проблеми.
  Принципот е следен:
  Му ѕвониш на курирот, се договарате каде да дојде за да му ја дадеш пратката, му ја даваш пратката со адреса за достава, тој ти дава потврда, пратката оди до назначената адреса.
  А цената зависи колкава е пратката, дали е со откуп, до кој град е.
  Инаку најосновна пратка (мал пакет до едно кило) без откуп и тие работи е околу 130 денари.

  Еве и кај овие можеш да видиш, http://www.gls.com.mk/
   
  На jove му/ѝ се допаѓа ова.
 3. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,630
  1,408
  27 Јануари 2011
  Машко
  Куманово и Битола се во прва зона и пакетот стигнува наредниот ден.
  Јас сум праќал и примал со Брза Пратка и Глопко, никакви проблеми. Од врата до врата.
  Процедурата е таа како што пиша RagingDemon,
   
  На jove му/ѝ се допаѓа ова.
 4. jove

  jove
  Intern

  81
  0
  9 Септември 2009
  Во ред фала многу на двата!
   
Слични теми
 1. ARMac
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  3,689
 2. HyperBoy
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,466
 3. Vlado.T
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,073
 4. maci
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,008
 5. IcePick
  Одговори:
  49
  Прегледи:
  8,456
Вчитување...

Сподели

Вчитување...