• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кантена

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sajd

Intern
6 октомври 2008
154
1
Има некој искуство со Кантена? Сакам да пробам да напрам... па ако можи мала помош ... фала однапред
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Ја иам правено на времето т.е пред 3-4 години од оној чипсот, го заборавив како се викаше али го има тука по големите маркети, ама не ми се бендиса :D. Функционираше колку што се сеќавам, ама не е тоа тоа. На гугл можеш да најдеш еден тон упатства ако си заинтересиран да правиш.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,243
16,524
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
тој чипсот се вика Pringles. Јас едно време ескпериментирав со слична цилиндрична кутија од една словенска крушкова ракија. Најдов на интернет алатки за пресметка на должина и местолокација на жичката во кантената. Функционираше подобро од дифолтната антена на аксес поинтот, меѓутоа не доволно добро за да ги поврзам локациите. Проблемот беше во слабото зрачење.

Потоа си земав WRT54G-L, го флешував со хакерски фирмвер, ставиф зрачење на 251mW и со default-ните антенаи добив многу подобра конекција.
 

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Taka e, ne e se do antenata kako sto mnogu bi kazale, do snagata
e!!! Inace ni jas ne sum bas zadovolen od kantnena
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,880
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно