• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kane And Lynch Dead Men

  • Ја почнал/а темата
  • #1
8 ноември 2007
81
0

Platform: PC
Genre: Modern Tactical Shooter
Official site: www.kaneandlynch.com
Publisher: Eidos Interactive
Developer: Io Interactive
Release Date: 17/11/2007
************************************************************
OS: Windows XP SP2 / Vista

Processor: Intel Pentium 4 2.5Ghz or AMD Athlon XP 3000+

RAM: 1GB

Hard Drive: 7GB

Video Card: 128 MB NVIDIA 6600 or better/ATI X1300 or better
**********************************************************
Sliki:
http://www.gamespot.com/pages/image_viewer/frame_lead.php?pid=934404&img=19

**********************************************************
Video:
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=v5MRKzZVETg"]YouTube - Kane & Lynch : Dead Men Gamespot Interview[/ame]
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,921
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно