1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Камера за видео надзор

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од FiC DoGG, 28 Август 2015.

 1. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  834
  806
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  Здраво дечки ми треба пропрака за безжична 720p ИП камера за видео надзор докај 6000 ден за надвор со ИР.
  За сега само оваа од анхоч ми остави така добар впечаток, ама неможам да најдам некое ривју за неа нити примерок од видеото.
  http://www.anhoch.com/product/37290/tenda-wireless-n-ip-network-hd-camera-daynight-2-way-audio-c50s

  Ми треба за надзор на двор.
  Ми треба безжична затоа што немам блиску компјутер од таа страна на куќата, а не ми се влечат 20м кабел.
   
 2. DaDo|BT

  DaDo|BT
  Intern

  258
  13
  21 Септември 2007
  Машко
  не сум користел , но ако ти е за двор треба да имаш на ум и работна температура пример баш таа не ми изгледа outdoor ready затоа што работната температура му е


  Temperature: Operate Temper:-10℃ ~ 50℃
  Storage
  Temper:-40ºC ~ 70ºC
  Humidity: Operating Humidity:10% ~ 90%
  Storage
  Humidity:3% ~ 90%

  шо мислам дека во ск ( ако е на сонце ) или битола ако си на сенка нема да ти проработи :)
   

Сподели

Вчитување...