• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Калибрирање на монитор

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.072
12.018
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Невада (futureshop) ако сеуште постојат во Беверли имаа нешто на понуда порано. Но мислам дека беше со нарачка а не на лагер.

На друго место не сум сретнал. Но не сум барал одамна. Спајдер го нарачав дуректно од производителот. Ми го пратија со DHL и се попарив со давачки. Дупло ме чинеше. А i1 Display Pro го земав од фирма од Белград. Соработуваа со некои наши фирми па ми го донесоа на рака нивни луѓе. Која беше фирмата немам поим но можам да пробам да се потсетам.
 

eX3v1l

Practice makes perfect
2 мај 2011
1.275
1.097
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Невада (futureshop) ако сеуште постојат во Беверли имаа нешто на понуда порано. Но мислам дека беше со нарачка а не на лагер.

На друго место не сум сретнал. Но не сум барал одамна. Спајдер го нарачав дуректно од производителот. Ми го пратија со DHL и се попарив со давачки. Дупло ме чинеше. А i1 Display Pro го земав од фирма од Белград. Соработуваа со некои наши фирми па ми го донесоа на рака нивни луѓе. Која беше фирмата немам поим но можам да пробам да се потсетам.

А да не знаеш да има некаде да однесеш монитор и да го калибрираат ? Или ти ако можеш ке си платам да ги дотерам моиве.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: mkd

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.072
12.018
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
А да не знаеш да има некаде да однесеш монитор и да го калибрираат ? Или ти ако можеш ке си платам да ги дотерам моиве.

Не знам каде има таква услуга. Спајдерот го продадов на еден од админите на форумов. А i1 одамна го дадов на пријател и уште е кај него. Од порано сум со ниет да нарачам уште еден i1. Ама не дошло ред за тоа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.590
Мислења
926.679
Членови
33.196
Огласи
1.301
Најнов член
tamildhol
На врв Дно