• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Какво е вашето мислење за Age Of Empires 1, 2 и 3?

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
Zdravo... me Interesira mislenjeto na site gejmeri koi imaat igrano od Legendarnite Age Of Empires delovi i me interesiraat nivnite komentari koj e najdobar del od site 1, 2 ili 3???
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Стара, но до ден денес најдобра стратегија. Ова е единствената стратегија што ме држи од самото излегување.

Нормално, ако ја изоставиме графиката и другите детали, дека реално од ден на ден излегуваат се пореални, се поописни стратегии.

age of empires 1 - Зачетокот на стратегијата. Перфектно направен како за прв дел, претставувајќи го текот на историјата, од камено до империјалистичко општество, без некои незнам какви детали.

age of empires 2 - Базата на најиграната стратегија. Доста изменети работи, и видно подобрување од предходниот дел. Врз основа на овој дел, изработено е и продолжение: age of empires the conquerors

age of empires the conquerors - Ова е врвот на AOE. Нај игран дел од сите, со најмногу додатоци, детали, и дефенитивно најдобра.

АОЕ 3 - :ua:

Зошто уа? Единствено нешто што ме задржи е задлабочувањето во кампањите. После нив, ништо.

Како за инфо, се држат турнири од овај дел во странство, но.. Не е тоа тоа.. Додадени секакви топови.. вакви такви.. Со еден збор, се губи смислата на Времето на Империјата.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Само кецот ја имам играно, ама пактично пораснав со неа и star craft така да nothing but good words :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
@trakilaki
Age of Empires e legenda.... kako sto napomena fuUuUzZzZy na dvojkata onaja ekspanzijata e LUDILO...Vo Empire Earth nema ni priblizno tolkavo custvo na zadovolstvo kako vo AOE2 TQ
:D
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
@ fuUuUzZzZy
Sepak po moe mislenje 2kata e najdobra iako mnogu luge mislat deka AOE e samo gubenje vreme...
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Dokolku sakate da vi dadam torent da ja zemite AOE2 + Expasion pack +serial and cracks so BitLord se dl
Druze site znaeme kako da simneme. Ama ova ti e protiv zakonite na forumov ovde. I mene mnogu ne mi se svigja ama ete se pridrzuvam do tie pravila.

A za AOE i EE rabotata e subjektivna. Mene licno mnogu povise mi se svigja EE.
Sum gi igral site delovi i ekspanzii i od dvete igri ama sepak prikaskata na EE mi se svigja mnogu povise.

Едно прашање:
ninjinzu да не си јанлаш нешто?
Што ти значи имево? Јас знам за ninjitzu ама зборот ninjinzu појма неам што е. :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
@ trakilaki
neznaef deka ne e vo red da se pravi ona sto go napravif... so torentot. A imeto ninjinzu doaga od zborot Ninjin koj e kako da t i kazam... rank vo ninjutzu-to
Ima genjin, ninjin itd, i taka dojde imeto ninjinzu :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
@trakilaki
Samuraite se prikazna za sebe ali ... to e to
:LOL:


Pocnafme da begame od tema....
to e loso.
Igras rece AOE?
koja ti e omilena nacija I koja klasa ja igras najmnogu?
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Па само 2 и 3 ги имам играно,и 3 дефинитивно е подобра :))
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
ОД секогас ме интересирале стратегии. Тоа е по добро одколку кантер само пуканје и тамо треба да имаш некој стратегија ама не е тоа тоа.
НАјмногу сум ја играл АОЕ3 и мислам дека е добра ( значи сум ја играл пред 5-6 месеци сега немам време сега турбо учење :tainstven: се одкажав од многу игри една од нив е и worl of warcraft :plachko2::plachko2: mnogu bev zarazen so nea ..........мале ојдев офф топик soryy)
како што кажав најмногу сум ја играл АОЕ3 симнував за неа се сеќавам нови мапи после ја инсталирав како беше таа екстензијата ASIAN DINASTIES ја играв еден месец и престанав ми стана досадна па послем пак ми текна за неа и пак ја инсталира ( тоа ти се вика завис:)) )
ајде доста од мене :D
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Nemam omilena nacija ... zatoa sto ne igram na random map.
Gi igram samo i isklucivo samo kampanjite...posto toa e prikaskata na igrata a random map mi e gubenje vreme a baska i dosadno.
МАЛЕ!!!
ЈАС ги заврасив кампанјите тне. прикаската после почнав скримич (random map како што велиш ти) тоа ми беше по интересно си бираш нација си бираш во која група кои ќе бидете или се ставаш сам а они двајца ,
или 3 против 3 играте заедно си разменувате злато дрва храна. ТИ и кажуваш на што да се фокусираат дали на брзи напади или на економијата тоа ти е стратегијата тоа е интересното.
:spienje:
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
МАЛЕ!!!
ЈАС ги заврасив кампанјите тне. прикаската после почнав скримич (random map како што велиш ти) тоа ми беше по интересно си бираш нација си бираш во која група кои ќе бидете или се ставаш сам а они двајца ,
или 3 против 3 играте заедно си разменувате злато дрва храна. ТИ и кажуваш на што да се фокусираат дали на брзи напади или на економијата тоа ти е стратегијата тоа е интересното.
:spienje:
Cim toa ti se svigja ti si definitivno za kanter.:)
Kako moze toa da ti se svigja ... celo vreme edno te isto koj kogo prv ke go unisti ... bez prikazna bez butur? Toa ti e ko da igram XO celo vreme edno te isto ... i brgu zdosaduva ..... zatoa jas sum obozavatel na RPG.
Bas pred nekoja godina so brat mi se raspravavme .... on vika ja igral Empire Earth ... i jas mu vikam, pa jas vise ja svrtev. A on vika kako moze da ja svrtis koga celo vreme e isto samo ponovo ja igras. I duri posle se razbravme deka on ustvari nikad i ne pocnal da ja igra kampanjata .... za nego igrata bila random map:D
 
 • Ја почнал/а темата
 • #19

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
Znaci site sme igrale AOE bilo koj od delovite ali sega neznam....
I jas mrazam pukotnici i sr**a kako toa, edinstveno fear Perseus Mandate ja igram ali i taa ne e kojznae sho... Off topic odam AGAIN. AOE e najdobrata strategiska igra dosega po moe... I najdobro e na random mapa. Jas sekogash igram Japonci ili Teutoni.
 

Jano

Intern
8 февруари 2008
281
11
Age of Empires l i ll sum gi igral i mislam deka naposetok ti se super
nataka gbam nervi :lut2: za igrite se super :D
 

Psychoo

Intern
1 мај 2008
374
7
Ohrid
За кецот и двојката можам да кажам дека ги имам изнаиграно и дека се најзакон стратегии до сега. Ама тројката според мене е тотален промаршај
 

Drakso

Intern
22 октомври 2008
39
0
Па Age of empires 2 и 3 сум ги играл и мн ми се допаѓаат:D Age of Empires 2 е една од првите игри шо сум ги играл језда и 3ката е добра али 2ката е легенда:D
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
Ги имам играно сите 3 можда кецот претерано многу го играв :))
и сите делови ми се допагаат највише 3 та некако ми е најреална
 

worm993

Intern
27 декември 2008
11
0
Age of Empire mene mi se vide nogu teska isto kako is ite drugi igri so kampuvanje i zatoa tie so ne go biva na kampuvanje najdobro e da igraaat DOTA. DOTA nema koj nemoze da nauci
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Age of Empire mene mi se vide nogu teska isto kako is ite drugi igri so kampuvanje i zatoa tie so ne go biva na kampuvanje najdobro e da igraaat DOTA. DOTA nema koj nemoze da nauci
Право да ти кажам стварно е тешка .... затоа си играм спајдер солитер на најлесно ниво .... и тоа нон стоп стискам на М :LOL::LOL::LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,517
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно