1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Какви кулери користите за ладење на вашиот пц?

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Garfield', 20 Февруари 2020.

 1. Garfield'

  Garfield'
  Gaining Experience

  251
  51
  18 Јануари 2019
  Машко
  здраво ит другари.
  Какви кулери имате на вашиот пц-десктоп,еве јас имам intel stock кулер lga 1151 еве слика од кулерот и сакам да го сменам. IMG_20190430_171805.jpg
  Сакам да го сменам на нешто ново,на
  штрафчиња да ми биде кулерот и појако нешто да свети како ргб ?
  еве вакво нешто сакам
  6982657622089224772.jpg или -1106726097-465536910.jpg
  Може совет да ми дадете ?
   
 2. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  819
  744
  26 Март 2016
  Даскал
  Секој кулер во светот е подобар од Stock на интел. Новите кулери голем дел доаѓаат со RGB. Најди го најефтиниот RGB Air Cooler од продавнициве и земај. Секако ќе добиеш подобри перформанси. Квалитетни скапи кулери само ако ти треба да ги падниш доста температурите на процесорот во случај да oверклокуваш или да имаш моќен процесор што грее доста. Еве еден од поефтините AIR RGB coolers:

  Cooler Master Hyper 212 RGB Black Edition

  Не сум проверил ама си велам ќе го има во Анхоч, Сет, некои.
   
  Последна промена: 20 Февруари 2020
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,358
  2,185
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
 4. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  819
  744
  26 Март 2016
  Даскал
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,305
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  Кулер си е кулер го користам Ноктуа Д14 стар модел и уште топ функционира и планирам да сменам за понов ноктуа NH-U12A мал и компактен и достапен по рамови плочки и моќен, ама тешко се наоѓа во МК или ќе почекам некое прилика засега, сега се фокусирам за монитор
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 6. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,795
  3,264
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Cooler Master M240L + 2 Cooler Master MasterFan 120 за процесорот, 3 сток RGB вентилатори од куќиштето - Asus TUF, и еден 140мм исто Asus TUF, само не е RGB  20200222_214843.jpg
   
  На shifty, JunkieMKD, Garfield' и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...