Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Какви Graphic holders имате и кои се најдобри

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
244
708
Skopje
Денеска земав GPU Holder MSI Gaming X trio не пасува на ASUS TUF 3070 евентуално да се исече лимот малку, додека не ми стигне белото холдерче направив лего холдер.
 

Атачменти

 • viber_image_2022-12-22_22-12-24-842.jpg
  viber_image_2022-12-22_22-12-24-842.jpg
  90,5 KB · Прегледи: 90
 • Screenshot 2022-12-22 222632.jpg
  Screenshot 2022-12-22 222632.jpg
  39,3 KB · Прегледи: 81
 • viber_image_2022-12-22_22-12-23-679.jpg
  viber_image_2022-12-22_22-12-23-679.jpg
  68,5 KB · Прегледи: 91
 • viber_image_2022-12-22_22-12-24-526.jpg
  viber_image_2022-12-22_22-12-24-526.jpg
  207,9 KB · Прегледи: 95
 • viber_image_2022-12-22_22-12-24-247.jpg
  viber_image_2022-12-22_22-12-24-247.jpg
  179,2 KB · Прегледи: 96

StefanPetrov

On your way to fame
5 април 2016
466
727
StefanPetrov's setup  
Processor & Cooler
12700F / Arctic Liquid Freezer II 240
Motherboard
MSI PRO Z690-A DDR4
Storage
1TB Firecuda 520 SSD / 500GB Kioxia Exceria SSD / 1TB WD HDD
PSU
Asus ROG STRIX 750W
RAM
32GB G.Skill Aegis 3200 MHz
Video card
EVGA 3080 FTW3 Ultra 10GB
Case
Modecom Volcano Amirani White
Mouse
Razer Deathadder V2
Keyboard
Cooler Master MK730 Brown Switches
Monitor
LG 32" 165Hz QHD
OS
Windows 10 / Ubuntu
Денеска земав GPU Holder MSI Gaming X trio не пасува на ASUS TUF 3070 евентуално да се исече лимот малку, додека не ми стигне белото холдерче направив лего холдер.
IMG_20220527_185215_2.jpg
Од Алиекспрес. Океј е ама не држи баш многу (помага тро да ја поткрени графичката). Настрана то не знам на ТУФ како е ама кај мене морам тро настрана да го тргнам за да не фаќа на вентилатор (нема да фати ама нема ни да држи оти таму не потпира на ништо). Гледаш тро накриво е.
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.379
9.194
Трагедија накај оди гејминг хардверов, купиле high-end графички, едниов со лего коцки, другиот со REPIBLIC OF GAMERS крив потпирач...место напред, наназад одиме мајкуму.

Едит - да не ме сфатите дека ве хејтам вас, ова е против производителите на хардвер што не ги бива.
 

thrw

Gaining Experience
3 декември 2021
561
446
Користам сина врвка? (јаже или коноп не знам како се вика), заврзена е со горниот дел на куќиштето и крајот од графичката и го држи, треба да најдам нова зошто маките и се видливи од стегање.
 

StefanPetrov

On your way to fame
5 април 2016
466
727
StefanPetrov's setup  
Processor & Cooler
12700F / Arctic Liquid Freezer II 240
Motherboard
MSI PRO Z690-A DDR4
Storage
1TB Firecuda 520 SSD / 500GB Kioxia Exceria SSD / 1TB WD HDD
PSU
Asus ROG STRIX 750W
RAM
32GB G.Skill Aegis 3200 MHz
Video card
EVGA 3080 FTW3 Ultra 10GB
Case
Modecom Volcano Amirani White
Mouse
Razer Deathadder V2
Keyboard
Cooler Master MK730 Brown Switches
Monitor
LG 32" 165Hz QHD
OS
Windows 10 / Ubuntu
Трагедија накај оди гејминг хардверов, купиле high-end графички, едниов со лего коцки, другиот со REPIBLIC OF GAMERS крив потпирач...место напред, наназад одиме мајкуму.

Едит - да не ме сфатите дека ве хејтам вас, ова е против производителите на хардвер што не ги бива.
It is what it is. Искрено океј е графичката и без потпирање ама долгорочно да не се искриви шубе ми е. То е, стигнавме 300+ мм да се графичките, некој и 360мм. За новите 4000ки веќе да не збораме, и пошироки и подебели се. Овај држачот нема да го бери под нова 4090ка пример...
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно