1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Какви Екстерни дискови

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од светот' започната од Ceco, 8 Април 2011.

 1. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  610
  166
  29 Септември 2010
  Случајот е пронајден во кина кај купувач кој по носење во сервис го открил следното внатре. Купил човекот хдд од 500 гб за лудо ниска цена и што да види внатре..обично усб ''стикче''
  Повеќе на следниот линк http://kajgana.com/hardver/misterijata-na-kineskite-usb-drajvovi
   
 2. Goran123

  Goran123
  Gaining Experience

  954
  158
  25 Јуни 2010
  :LOL: но комент...
   
 3. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,036
  1,643
  30 Мај 2010
  Хахах, кинеска работа :p
   
 4. Revan

  Revan
  Gaining Experience

  660
  310
  25 Мај 2008
  Најако е она HDD Inside. :LOL:
   
 5. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  610
  166
  29 Септември 2010
  :bravo::bravo::bravo::D
   
 6. goce ilievi

  goce ilievi
  Intern

  633
  43
  2 Март 2010
  Значи кинезиве се навистина број еден:bravo::bravo:
   
 7. AceS

  AceS
  Intern

  39
  1
  29 Март 2011
  Значи кинезиве идат на extra small, size doesnt matter Хахахахах :D
   
 8. daci92

  daci92
  Gaining Experience

  2,120
  163
  4 Февруари 2009
  Машко
  Студент
  bravoooo za kinezite
   
 9. goce ilievi

  goce ilievi
  Intern

  633
  43
  2 Март 2010
  Интересното е во тоа како 120гига ги направиле да бидат 500 гига.:chudenje:Абе нема што,респект за кинезиве:rakopleskanje:
   
 10. Goran123

  Goran123
  Gaining Experience

  954
  158
  25 Јуни 2010
  Мислиш 128 мега :)
   
 11. krema

  krema
  Professor

  9,492
  9,188
  24 Јуни 2009
  Машко
  нема што, кина е закон за вакви работи :D
   

Сподели

Вчитување...