1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каков Web-Browser користите,и каква резолуција користите?

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Stane, 18 Јуни 2008.

 1. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Ме интересира каков Web-Browser користите?
  И каква резолуција користите на вашиот компјутер?
  Јас користам Mozilla Firefox,и користам 1280/1024 резолуција.
   
 2. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Opera, понекогаш и Mozilla ама поретко. Сега користам 1600 x 1200 резолуција :D
   
 3. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
  Momentalno: Firefox 3 ; Rezolucija 1280x800
   
 4. BSOD

  BSOD
  Intern

  709
  46
  5 Јуни 2008
  FF3 rc2

  Што пак баш резолуција те интересира :)

  1680 X 1050
   
 5. Eva Molotow

  Eva Molotow
  Intern

  106
  30
  14 Април 2008
  Женско
  Firefox 2.0 сега за сега, не ја даунлоадирам тројката уште и...1280x1024 рез.
   
 6. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Firefix 3 na 1280x960
   
 7. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Firefox 2.0.14 Resolution: 1152x864
   
 8. CyberSpic

  CyberSpic
  Intern

  823
  26
  14 Април 2007
  Firefox i IE ( zavisi, nekoi strani ne podrzuvaat firefox ), 1680 x 1050
   
 9. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  Firefox, 1280x1024
   
 10. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Firefox 3
  OSX + Parallels: 1024x768
   
 11. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Firefox 3 ; Rezolucija 1024x768
   
 12. StenmarC

  StenmarC
  Intern

  716
  13
  16 Април 2007
  Firefox 2.0.0.14 (на Windows-ов сеуште ја немам 3ката) и 1440х900
   
 13. Fatihh

  Fatihh
  Gaining Experience

  372
  50
  14 Април 2007
  Машко
  Продажен Менаџер во IT Сектор Сааф Компјутери
 14. neW1

  neW1
  Gaining Experience

  675
  143
  10 Мај 2007
  Opera 9.50 @ 1440x900.
   
 15. Ket Bejb

  Ket Bejb
  Intern

  96
  1
  17 Јуни 2008
  Тукушто го спуштив Firefox 3, али повеќе ми се свиѓаше интерфејсот на двојката и некако ме буни дволиниското појавување на web адресите во address bar.
  Резолуција спрема мониторот 1024х768 :)
  Во глобала, поштувам Firefox, деф е побрз од IE -> Firefox rulez!!
   
 16. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  969
  393
  17 Јуни 2008
  Firefox 2 (ќе глеам да стам тројка денеска:))) ; Rezolucija 1024x768 (кога користев Виста користев поголема резолуција, ама вака на XP ми е доволна оваа резолуција)
   
 17. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  504
  14 Април 2007
  Машко
  на овој компјутер firefox i 1280x1024

  но претежно сум на другиот

  таму пак преферирам opera i 1600x1200:muahaha:
   
 18. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Opera & FF 2/3 @ 1280x1024
   
 19. Alexandar

  Alexandar
  Gaining Experience

  2,514
  90
  21 Мај 2007
  IE 7 & FF2 @ 1280x1024 (привремено 1024x768)
   
 20. Blagojce

  Blagojce
  Gaining Experience

  888
  67
  26 Декември 2007
  Машко
  Програмер
 21. vasildb

  vasildb
  Intern

  209
  5
  17 Април 2007
  Знае некој како да го средам ова, да си биде како во двојката?

  Користам FF3 и резолуција 1024x768.
   
 22. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
  :bravo:

  Исто и јас :D
   
 23. Sampion

  Sampion
  Баниран/a

  181
  1
  18 Февруари 2008
  Flock Browser - The Social Web Browser
  1280x1024
   
 24. DynamicMK

  DynamicMK
  GFX

  1,621
  158
  11 Април 2007
  Машко
  Firefox 3 RC1
  res: 1152x864
   
 25. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Фала ви на сите.Ова ми требаше,за да одредам на кој бровсер и резолуција да ги прилагодувам страните.:)
   

Сподели

Вчитување...