• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Каков процесор имате?

Kakov CPU imate?


  • Вкупно гласале
    91

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Znaci temava e da vidime kolkava e razlikata pomegu korisnicite na Intel i AMD.
Moze da se otvori i anketa... a vo mislenjeto moze i podetalno da go objasnite vasiot CPU.

Jas ke pocnam.
Na domasniot desktop pc:

Intel Core2Duo 1.8GHz

Na lap topot:
Intel Core2Duo T9300, 2.5GHz (6mb cache)

znaci INTEL rulezzz :bravo:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
На десктопот - Celeron 1.7GHz 128kb cash,
На лаптопот - Core2Duo T5470 1.6GHZ 2Mb Cash
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
На Десктоп #1 AMD Sempron 2600+(Антика:D)
На Десктоп #2 AMD Athlon X2 5200+
AMD Rulzzzzzzzzz :D
 

BSOD

Intern
5 јуни 2008
709
46
Ова е подобро да беше анкета со опции.
Некој може да има и amd и intel......via процесори
 

Garfield

Intern
9 декември 2007
277
5
На лаптопот:

Core2Duo T5500 @ 1.66GHz (1.0 - 1.66)
Cache L2 = 2MB
32 - bit магистрала на 166МHz = 667MT/s
множител х10
работен напон 1.0375 - 1.3 V
потрошувачка 34 W
65nm производен процес

за жал не подржува виртуализација:plachko2:

Десктоп:

Athlon64 X2 4000+ @ 2.1GHz
Cache L2 = 2 x 512kB
HyperTransport 1000MHz
множител х10.5
работен напон 1.25 - 1.35 V
потрошувачка 65 W
Socket AM2
65nm производен процес

И од двата сум задоволен, го добив тоа што го очекував за мојте пари. Не сум некој "фан" ниту на Intel ниту на AMD, го купувам тоа што најмногу ми ниди за мојте пари. Но сепак преферирам AMD некако ми се по симпатични:D.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Intel Celeron D 2.66GHz
 

Majestic

Gaining Experience
25 јули 2008
128
123
Битола
AMD Sempron 64.. мислам дека беше 2600. Интел имам користено само на најпрвиот PC ever.
Последно време ама ич не памтам шо конфигурација имам.
 

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
на десктоп: Intel Pentium 3.00 GHz, 1 MB cache
на лаптоп: Intel Core 2 Duo T7250, 2.0 GHz, 2MB cache
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Јас немам CPU. :pНа сервер, Intel Celeron D 1,70 Ghz

На десктоп, Intel Dual Core 2,66 Ghz

И имам намера да се додржам со Интел.
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
810
693
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.283
Членови
31.482
Огласи
19
Најнов член
silmapopse
На врв Дно