1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каков OS користите на вашиот мобилен телефон?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од CHukio, 17 Април 2013.

Каков OS користите на вашиот мобилен телефон?

 1. iOS

  15 глас/а
  14.3%
 2. Android

  90 глас/а
  85.7%
 1. супер телефони

  супер телефони
  Intern

  72
  24
  24 Јануари 2013
  Машко
 2. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,284
  2,648
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
 3. CHukio

  CHukio
  Intern

  120
  40
  7 Март 2013
  Машко
  WTF? зар веќе... арен е нема некој проблеми? на со мобилен ти е инсталиран?
   
 4. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,006
  18 ноември 2009
  јас мислам боље би било да се додадаат уште некои ОС во анкетава па да се преброиме . Зошто некои од нас користат и повеќе од еден ОС . И можност да се гласа повеќепати . Вака уште една безкорисна тема е ова .
   
 5. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
  Повеќе ОС да , ама повеќе пати не.

  Глупо е , и не дефинира ништо тоа што ќе гласаш повеќе пати за едно нешто. И самата статистика што ја спомна членот , не брои така. Бројачот ја проверува ИП адресата , а дали имаш повеќе уреди на Андроид или не пак ќе биде иста ИП адресата.
   
 6. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,006
  18 ноември 2009
  мислев ако имаш еден дроид (пример) и еден иос(пример) да можеш да гласаш кај двата по еднашка . Инаку глупо е да се гласа за еден повеќепати . Шо ос користиш Андроид и Андроид :p .
   
 7. goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  2,897
  2,476
  21 Јануари 2011
  Машко
  android
  незнам од кај им се податоците али нема шанси во македонија да биде позастапен ios o_O
   
 8. Despodov

  Despodov
  Intern

  88
  45
  14 Јули 2011
  Машко
 9. viktormkd

  viktormkd
  Gaining Experience

  311
  289
  31 Јули 2011
  Машко
  Не е возможно да бидат повеќе преку iOS, поради тоа што еден нов IPhone кошта 35000, а нов телефон на андроид има и за 5000 денари. Пологично е повеќе да користат Андроид отколку iOS. Во денешницава ретки се тие што имаат телефони од над 30000 денари.
   
 10. CHukio

  CHukio
  Intern

  120
  40
  7 Март 2013
  Машко
  За мене беше корисна. Со ова се докажува колку некои медиуми знаат да ги извртат работите (во случајов тоа не е ИТ) а иплус се докажува дека сепак Македонија не е држава во која сите пливаат во пари за да купуваат iPhone и iPad, туку се користат ниско буџетни уреди (повеќето)..


  Така да темата слободно можи да оди во КАНТА :)
   
  На али му/ѝ се допаѓа ова.
 11. супер телефони

  супер телефони
  Intern

  72
  24
  24 Јануари 2013
  Машко
  На Моторола Дроид Разр ама е далеку од функционален па го деинсталирав.. Гласав/користам Андроид а убунту напишав колку да разбијам монотонија :)
   
 12. али

  али
  Баниран/a

  23
  6
  11 Јули 2011
 13. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
  Не ги бранам ИТ , ама они не ги собрале податоците туку ClickAttack.

  Инаку , зошто да оди темава во канта , ќе гласа уште и некој.. Колку повеќе гласачи поголема точност
   
 14. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,630
  1,408
  27 Јануари 2011
  Машко
  Android 4.1.2

  Сите што ги познавам повекето користат Android,
   
 15. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,073
  3,721
  5 Декември 2009
  Машко
 16. Goce_MKD

  Goce_MKD
  Gaining Experience

  74
  55
  26 Јануари 2011
  HTC Diamond 2 со Windows 6.5.3 и HTC 8S со Windows 8
   
 17. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  599
  3 Мај 2010
  Машко
  Е добро де, ете и јас користам Android за пристап на нет. Така да како и да е гласот ми се брои. :D
   
 18. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,006
  18 ноември 2009
  Ај и јас да си кажам . Користам Андроид и Блекбери , а планирам да го пробам и wp8 .
   
 19. Ibn Kajjim

  Ibn Kajjim
  Intern

  3
  0
  15 Април 2013
  Машко
 20. VirusZ

  VirusZ
  Intern

  211
  28
  22 oктомври 2008
  Gnu/Linux Hacker
 21. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,437
  859
  1 Април 2012
  Машко
  андроид 2.3.4 на Xperia Arc S. Се мислам дали да ставам кастум ics или jb или да апдејтнам официјален ics
   
 22. bate mile

  bate mile
  Gaining Experience

  412
  205
  4 oктомври 2011
 23. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Jelly Bean 4.1.2 ( се надевам дека ќе се смилуваат самсунг и ќе го пуштат 4.2.2 веќе :( )
   
 24. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,049
  1,349
  17 Јуни 2009
  Машко
  За жал Symbian Belle го користам. Ама изгледа и тој ке го изгубам (чудно ми се понаша телефонов во последно време) па ке се вратам на ОЅ ала Sony Ericsson K750i :-D
   
 25. BateVane

  BateVane
  Intern

  62
  36
  22 Февруари 2011
  Машко

Сподели

Вчитување...