1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како значајно да го подобрите приказот на вашиот монитор (Nvidia)

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од psyside, 9 Декември 2019.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,971
  26,670
  4 Септември 2008
  Aко си на DP ретко има разлика (а можеби и никогаш не сум сигурен) не сум ентузијастички расположен како порано да истражувам, кај мене на HDMI разликата е ЕНОРМНА.
   
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,237
  8,640
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Едниот монитор ми е на ДП другиот на ХДМИ преку докинг стејш'н закачен во латитуд преку усб-тип це.
   

Сподели

Вчитување...