• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како се инсталира Windows Vista!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=FVbf9tOGwno"]YouTube - Vista install in 2 minutes[/ame]


Интересен туторијал.
:LOL::LOL:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Сум го гледал ова одамна, уште пред јас да ја инсталирам и реков кој сега ќе се е****** со Вистава, ама не е така.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
срце ме боли да фрлам обично чкартно princo cd, а не па оригинал цд Ч)))
Јас и старите, изгребани ЦДа што никаде не ги чита си ги чувам во посебна кутија.:rolleyes:

Што се однесува до инсталацијата на Виста, на видеото е еден од многуте едноставни начини за нејзино инсталирање.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,581
Мислења
846,910
Членови
29,361
Најнов член
mise22
На врв Дно