• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како се инсталира игра која нема setup

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

milevskiz

Intern
9 април 2007
214
5
Kako se intalira igra so nema setup :) ima fajl ko se vika MDF File, ili drug VLC Media file. aj ako znae nekoj neka pise, oti ne mi teknue sea.. pozd.
 

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
Ако со тоа "ima fajl koj se vika MDF File" мислеше на екстензијата на фајлот тогаш ова би било можно решение на твојот проблем.
Од интернет симниго Alcohol 120%, и после завршената инсталација и после првото стартување на софтверот во My Computer покрај твојот вистински двд и цд дриве ќе имаш уште еден виртуелен двд дриве кој ќе го користи овој софтвер.
После тоа отвори го .MDF фајлот со истата програма и со десен клик оди на опцијата "mount on device" и твојата игра би требало да ти се отвори преку виртуелниот двд/цд ром и така ќе можеш да пристапиш до нејзе, после тоа можеш да ја инсталираш :D .
Alcohol 120% е еден од многуте софтверски апликации од овој тип истото можеш да го направиш користејќи го Daemon Tools или пак некој друг софтвер.
Се надевам дека ова ќе ти биде доволно да го решиш твојот проблем :) .
 

pipo

Intern
10 април 2007
104
1
taka taka ubavo objasneto, samo da znaes alcohol podrzuva poise tipovi na vcd dodeka daemon tools e ogranicen na onie najpoznatite, sto cesto znae da bide isklucok pogotovo ako torrent-iras
 

Spec1

Intern
12 април 2007
12
0
daemon tools i alcohol 120% se najzafrknatite programi, zs najmnogu ti go zaebuvaat hard diskot... znaete kako se vrti CD-to vo CD-ROM-ot, pomislete shto se sluchuva so hard diskot..
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,287
3,248
Скопје
www.gorast.com
Баталете Алкохол 120% прави многу бељи со драјвери и срања, поготово на Виста. Работи со DaemonTools или евентуално со MagicISO (за фајлови што DT не ги познава)

GP
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Баталете Алкохол 120% прави многу бељи со драјвери и срања, поготово на Виста. Работи со DaemonTools или евентуално со MagicISO (за фајлови што DT не ги познава)

GP
magic Iso moze, no Daemon Tools ne gi preporacuvam, pravi problemi so USB portovite-ne rabotat
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Мене ми алкохол ми направи проблеми кога сакав да напрвам клонирање на партиција од диск на на партиција на друг диск со тие негови виртуелни дискови. Додека ми текне што е проблемот, отиде денот!
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
Se odalechivte od temata, otkako Ismet mu napisha eventualno reshenie za problemot vie site prodolzhuvate za zboruvate za alkohol... Daj ve molam alkoholot izbacete go od tuka, sepak ova e IT forum neli :)
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Hey

Mene za instaliranje igri bez setup najdobro mi e DAEMON TOOLS do duse ne go koristam mnogu ama za sega e dobro.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,924
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно