Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Како размислуваат ИТ луѓе за вакви работи?

D

Администратор
31 март 2007
3.929
4.009
www.iwmnetwork.com
Видеово го начекав на еден македонски портал:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=deoJUBW9CI8"]YouTube - Ghosts, Spirits, and Demons!![/ame]


Какви се размислувањата ставовите на ИТ луѓето?
 

drownz

Master
8 март 2007
1.454
202
Куманово
iwmnetwork.com
Creepy :S но и смешено во исто време :LOL: Види ги само гаќиците од филмот од судумдесетите :LOL: :LOL: :LOL: It`s flying underpants ffs .)

Може да се реплицира целиот клип, малку After Effects, малку импровизација, and there it is, The socks dance :tainstven:
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
273
17
Skopje
Еден куп слични се нудат од YouTube на крај. Што знам...дури и да ги има..ќе се преселиш..исто ко што правиш format кога ќе кажеш дека веќе не можеш да издржиш со неочекуваните појави на твојот PC :)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Клиповите се во голем процент fake, одреден процент може да се објасни, а има мал дел од работите што е вистинит :)

Од толку многу лажни работи, тешко е да се издвојат вистинските.

Во врска со коментарите:
Сум видел *опседнати* PCa, чудно е што обично имаат инсталирано Microsoft Windows :)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.720
221
www.foxmediahouse.com
На дискавери имаше една емисија, двајца професионалци ги објаснуваја овие работи. Многу од тие снимки успешно ги реплицираа. Така да i dont believe in this crap
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
289
...
Сум видел *опседнати* PCa, чудно е што обично имаат инсталирано Microsoft Windows :)

I ja vi vikam, ne stavajte windows ... Kje ve progonuvaat strashni misli navecher.. kje vi se pushta vodata sama od sebe.. kje vi se krade e-mailot sam od sebe :D:D

Zamene ova... errrr ... Mosh .. neshto postoi.. ama NAJGOLEMIOT del e izmislica i prikazna za da ima narodot so shto da gi plashi malite deca za da zaspivaat porano navecher.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
За да верувам во вакви работи треба прво да видам со свои очи за да верувам дека постојат. Видео може секој да измонтира и не сум сигурен дека овие духови на видеото се вистински. Честопати самиот страв на луѓето од овие работи ги создава овие духови. На пример некоја најобична сенка ноќе, на човек што се плаши од духови, ќе му изгледа како дух. Значи стравот од духови ги создава духовите. Што се однесува до мене, ќе повторам уште еднаш додека не видам со свои очи, нема да верувам во вакви работи. :bravo::bravo:
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.644
189
Real crap... Видеото после 5:30 e смешно...
Битен момент е вратата и нејзиниот ревес :)
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
saaf.mk
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
има духови има демони ама сепак има и јаки дизајнери :)))))))))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.241
Мислења
977.203
Членови
35.550
Најнов член
Provokator
На врв Дно