1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како работи регултарот на волтажа (VRM) на една матична плоча II (дигитален vs аналоген PWM)

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од psyside, 7 Август 2012.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,399
  25,841
  4 Септември 2008
  Зошто е дигиталниот контролер подобра опција, каква разлика има помеѓу дигиалната контрола и аналогната?

  Прв производител на матични кој го вклучи дигиталниот PWM на своите матични беше Asus, но во денешно време се повеќе од големите имања го следат тој пример што е одлично за крајните корисници.

  Уште едно и тек како едукативно (за сите ентузијасти и радознали) видео од маестралниот серијал на Sin0822, уживајте :cool:

  П.С. Не заборавајте да кликнете subscribe :)

   
  Последна промена: 11 Јуни 2014
  На Lokvan, bokiscout, dejan_str и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,399
  25,841
  4 Септември 2008
  Ја преместив темава, иако е стара. Одлична илустрација од Sin0822 :)
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...