• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како полесно до линкови за песни на кои ги знаете имињата?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

JacKass

Intern
2 октомври 2008
10
0
Sakam da prasam za soveti kako da dojdam do nekoi traki na koi im gi znam iminjata no ne mozam da najdam linkovi na google?? Ve molam za soveti pobrzo:)
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Drugar kakvi traki?
Ako stanuva zbor za pesni mozes so bilo koj P2P program.
Ama ne mi se veruva deka ne mozes da najdes na google. Za koi traki na primer stanuva zbor???? Ako pravilno ti e napisano mora da najdes pri prebaruvanje.
A pravo da ti kazam jas obicno siminjam celi albumi, zatoa pobrzo mi se fakja taka otkolku edna po edna da gi siminjam. Pa posle tie sto ne mi trebaat gi brisam.:D
Normalno ako stanuva zbor za takvi "traki" :)

Aj kazi koja traka pa ke prebarame na google.
 

Strumjan

Intern
2 октомври 2008
85
3
Скопје
joomla.mk
Впиши во гугл:
rapidshare.com/ $Името на тоа што го бараш$

Ова ти наоѓа линкови на рапид, ако замениш со друга адреса во првиот дел тогаш бара таму :)
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
eve edna strana sto ja imam najdeno pa probaj ja:
searchhacker.com

a za kako se barase preku google momentalno ne mi teknuva, ako mi tekne ke pisam.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
"име на трака" автор RS

само име на трака и види каде е официјална страна за неа
види кој албум е и на торенте одма албум ке го најдеш
 

Pepsi Man

Intern
1 март 2008
171
21
pepso.blog.com.mk
Впиши во гугл:
rapidshare.com/ на тоа што го бараш$

Ова ти наоѓа линкови на рапид, ако замениш со друга адреса во првиот дел тогаш бара таму :)
Работи за RapidShare и MegaUpload ова. Иначе за песни не го препорачувам многу пошто ќе излезат многу резултати кои не ти требат. Али он бара за траки што не им ги знае имињата... Епа ако знаеш некој мал дел од текстот пиши на гугл 1-2 стиха и ќе ти даде Lyricѕ од песната и ќе и видиш насловот.
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Можеш и преку google:

Код:
Име_на_песната intitle:"index.of" "parent directory" "size" "last modified" "description" [snd] (mp4|mp3|avi) -inurl:(jsp|php|html|aspx|htm|cf|shtml|lyrics|mp3s|mp3|index) -gallery -intitle:"last modified" -intitle:"intitle"
Пастирај го овој код на гугл и ќе си ја симнеш која сакаш песна :) Мислам дека не треба да потенцирам дека, на местото на “Име_на_песната“ ќе си го напишеш реалното име на песната :))
 

budal4e

Intern
9 ноември 2008
2
0
ako barash nekoja specifi4na traka podobro baraj ja na google, retko se naogjaat na P2P programi , ima ako vidish deka pishuva link 4shared , rapidshare ili mp3bunker veruvaj deka si ja nashol trakata ...
 

c0mrade

Gaining Experience
11 септември 2008
132
92
"parent directory" артист-наслов.mp3 -html -htm -php -shtml -opendivx -md5sums
доста песници си наоѓам на овој начин... уствари скоро сите :D
 

RFox

Intern
13 септември 2008
380
31
Или па пиши на you tube некој збор од песната и ако ја најде таа песна ке видиш и како се вика:)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
мене увек ми е најдобра опција (ако не ти е битен многу квалитетот) да си ја најдам на youtube и после тоа download со http://listentoyoutube.com/ или нешто слично
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,848
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно