• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kako odi povrzuvanje na adsl mt net so bezzicen ruter?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

TATJANSIM

Intern
18 декември 2007
37
0
Imam mt net adsl modem i bezzicen ruter pa ne mi e jasno kako i kade ke se pravi konekcijata za na INternet?
Inaku pred toa bea povrzani na on net i sega treba da gi povrzeme na mt net i imame wireless mreza i ne mi e bas jasno.
Znam deka treba telefonskiot kabel vo modemot, mrezen kabel od modem do ruter a potoa treba li da se konfigurira nesto kaj ruterot za da pravi konekcija
da go povikam od eksplorerot ili? I kade se stava korisnickoto ime i lozinka od mt net?
Pozdrav.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Вака,
поврзи го рутерот со копјутерот или приклучи се бежично со него.

Отвори прелистувач и внеси (по претпоставка)
во Address Bar-от.

Ќе те праша за лозинка и кориснично име (не на интернетот, туку на рутерот). Ако ги немаш сменето, и двете се
Потоа ќе ти се отвори конфигурацијата на рутерот, и од таму можеш да ги ставиш корисничкото име на интернетот и лозинката.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно