• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како не треба: СПАМИРАЊЕ

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1
D

DimitarMK

Гостин
Денес си проверувам маил и добивам порака:

_______________________________________
Title: DALI STE ZAINTERESIRANI ZA MNOGU PARI
From: [email protected]
Date: 11.11.2007
Message:

=========================

Adresi na kompanii so ponudi za rabota od cel svet:

Адресс Делитед :LOL:

============================
Money Gazette free info bulletin
=========================

_________________________________________


Oваа емаил адреса прв пат ја среќавам, незнам од кај им е таа база на емаилови, сепак мислам дека ова е лош начин за рекламирање на нов блог. :ua:

П.С. Ако е глупа темава слободно бришете ја :))
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Подобро да ни го покажеше нивниот е-маил за евентуално да го блокираме одколку блогот да им го посетуваат членовите на форумот
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Спам е секогаш лош начин на рекламирање нели :) Според мене, само глупи луѓе би ги сфатиле спамерите и нивните сајтови како сериозни.

Обично ваквите ги пријавувам како спам или директно ги бришам.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6
D

DimitarMK

Гостин
Спам е секогаш лош начин на рекламирање нели :) Според мене, само глупи луѓе би ги сфатиле спамерите и нивните сајтови како сериозни.

Обично ваквите ги пријавувам како спам или директно ги бришам.
:bravo: :bravo: :bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,672
Мислења
862,061
Членови
30,034
Најнов член
Goxo43
На врв Дно