• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како може да направам MFC апликација во Visual C++ 6 со XP style?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ivica_M

Intern
3 октомври 2008
226
3
Како може да се направи ова малку да се пообјасни
каде и што треба да се внесе за апликацијата да има
XP style?
 

roberts

Intern
13 јануари 2009
14
1
Ej nemoj ni da pocnuvas so MFC...kolku sto znam toa veke ne se koristi bash :ua: ...koga veke te interesira nesto poveke za C++ ili za bilo koj drug jazik koristi CLR... vidi sto e CLR...sporedi so MFC... koga veke navleguvas vo oblasta najdobro e so CLR... toa e ustvari dotNet...
 

Darth Wader

Intern
12 јули 2007
4
0
za mfc se koristi pogotovo vo noviot release od VS 2008. Tamu po default e so xp gui style a ima podrska i riboni i temi i e dosta fancy.
CLR :rolleyes: vo nikoj slucaj ne bi go preporacal ako sakas crl c# e praviot jazik za toa.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,995
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно