1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како можам да користам интернет од Nokia N81 на РС?

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од Takitronyx, 31 Јануари 2008.

 1. Takitronyx

  Takitronyx
  Intern

  2
  0
  19 Април 2007
  Imam telefon Nokia N81 8GB so WiFi na nego ama ne mozam ili ne znam kako da go povrzam da imam internet od telefon na PC?? Ako ima nekoj sto znae bi go zamolil da mi kaze t.e da mi prati mail na [email protected]

  Blagodaram

  :plachko2::isplashen:
   
 2. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Јас би предложил ако некој знае како треба, начинот да го објасни тука на форумот наместо да ти испрати на меил. Така ќе можат да научат и другите членови на форумот. Нели? :rolleyes:
   
 3. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,364
  190
  22 Декември 2007
  Иначе ако го имаш најновиот PC Suite во него имаш Wireless Networking Wizard (Мислам дека така се викаше) преку него ќе си го поврзеш. Иначе имав ја N93 и таа се конектираше дирекно са мо го бирав аксес поинтот и толку (откако ќе го инсталираш како модем нели).
   
 4. staki

  staki
  Intern

  147
  3
  26 Јуни 2007
  Да можеш да се конектираш преку PC Suite а еве и туторијал што можеш да го видиш тука
   
 5. n3tG0d

  n3tG0d
  Intern

  115
  1
  9 Април 2007
  aj vaka... so ke mi e da se povrzuvam wireless preku mob ako imam laptop i access point u blizina?? imas wifi karticka...

  znae li nekoj kako da se povrzes preku mob ako si vo nekoja ruralna sredina i imas mob i laptop???? dali ima nekoj toa probano? da se zakacis preku mob na internet i mobilniot da ti bide povrzan so laptopot.
   
 6. n3tG0d

  n3tG0d
  Intern

  115
  1
  9 Април 2007
 7. SuperMiki

  SuperMiki
  Intern

  90
  0
  12 Август 2008
  Pa imas access point vikas?
  Kako moze da ne go konektiras tvojot mob na wifi ...
   

Сподели

Вчитување...