• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Како купувате crypto?

Stefan_1992

Intern
7 април 2020
59
25
На kraken имаш 3.75% + €0.25 fee за купување со мкд картичка, binance мислам дека е 3% ама нешто пишуваше дека е намалено на 1%, но не сум сигурен за ова, а coinbase е 4%. На кракен минува без проблем трансакцијата, не сум пробал на binance и coinbase.
Доколку не си регистриран, најдобро е да се регистрираш со referral link на binance и coinbase за намалени провизии/бонуси на одредени депозити или купувања.
Fala druzhe
 

coNNectMKD

On your way to fame
13 март 2017
571
510
Skopje
Некој услуга да ми направи за БТЦ за околу ~20 долари? Само трансфер ми треба за таа сума на адреса.
Завршив работа најдов.
 
Последна промена:

Threshinator

Intern
19 октомври 2016
5
1
Дали може преку НЛБ виза да се купи крипто од една од следниве: kraken, coinbase, binance?
Која има најмалку fees?
Фала....
Крипто трезор е исто така со ниска провизија, сега скоро сменив со 2.5%, зависи од износот, колку повеќе менуваш толку помала провизија. Би препорачал прво Крипто Трезор да пробаш ако ти одговараат провизиите, ако не барај друг начин.
 

causevd

Gaining Experience
4 октомври 2011
460
382
causevd's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4790K 4.0GHz Quad-Core Processor
Motherboard
Asus Z97-DELUXE(NFC&WLC) ATX LGA1150 Motherboard
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" 7200RPM & Corsair Force LE 240GB 2.5" SSD
PSU
Cooler Master 650W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply
RAM
G.Skill Sniper Series 16GB (2 x 8GB) DDR3-2400
Video card
Asus GeForce GTX 980 Ti 6GB STRIX Video Card
Case
Fractal Design Define R5 (White) ATX Mid Tower Case
Mouse
MSI Clutch GM50
Keyboard
G Skill KM570X
Monitor
IIyama G-master GB2488HSU-B3
OS
Windows 10 Pro
На kraken имаш 3.75% + €0.25 fee за купување со мкд картичка, binance мислам дека е 3% ама нешто пишуваше дека е намалено на 1%, но не сум сигурен за ова, а coinbase е 4%. На кракен минува без проблем трансакцијата, не сум пробал на binance и coinbase.
Доколку не си регистриран, најдобро е да се регистрираш со referral link на binance и coinbase за намалени провизии/бонуси на одредени депозити или купувања.

Само да потенцирам. На Coinbase неможеш како Македонски државјанин да се регистрираш.
 

wiwux

Intern
3 април 2020
37
15
Само да потенцирам. На Coinbase неможеш како Македонски државјанин да се регистрираш.
Да, заборавив да напоменам, а и на binance на некои им дава suspicious аctivity и не дава со македонска картичка да се купува
 

Stefan_1992

Intern
7 април 2020
59
25
Да, заборавив да напоменам, а и на binance на некои им дава suspicious аctivity и не дава со македонска картичка да се купува
Фала уште еднаш, купив на Binance со НЛБ виза, 2% беше провизијата (можеби ради рефералниот линк што го искористив).
Гледам Binance го препорачува Trust како wallet...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BEST

alderson

Gaining Experience
18 јануари 2018
93
59
Да, заборавив да напоменам, а и на binance на некои им дава suspicious аctivity и не дава со македонска картичка да се купува


Топ си е binance, цело време со македонска картичка купував (ТТК банка).

Туку, дали некој пробал да withdraw евра (прво бтц-еур конверт) од binance на македонска картичка?
 

Kojotot

Intern
20 јануари 2016
22
13
Топ си е binance, цело време со македонска картичка купував (ТТК банка).

Туку, дали некој пробал да withdraw евра (прво бтц-еур конверт) од binance на македонска картичка?
Imam probano pred nekolku meseci so mastercard, nemase takva opcija pa morav so visa stranska. Moze sea ima nesto smeneto
 

alderson

Gaining Experience
18 јануари 2018
93
59
неможе со мк картичка, единствено скрил го најдов како решение, но повеќе ми се исплати да ги продадам на познаник во крипто валута отколку тоа.
 

Senshi

Intern
2 јануари 2015
55
24
Фала уште еднаш, купив на Binance со НЛБ виза, 2% беше провизијата (можеби ради рефералниот линк што го искористив).
Гледам Binance го препорачува Trust како wallet...

Дали барат документи лична карта и доказ за адреса?
 

alderson

Gaining Experience
18 јануари 2018
93
59
Mislam samo licna karta deka priloziv...

вака е на бинанце:

само лична карта за basic валидација, што е ограничено на 50.000усд дневно мислам а со доказ за адреса мислам веќе станува 500.000усд

Доволна ти е само адреса за полеток, прво имај ги тие пари да ти требаат дневно па после думај за адреса дали да ставиш
 

Volkswagen

Gaining Experience
12 септември 2008
227
74
Јас се имам допишвуано со Binance, нема опција за трансфер на средства во Македонија.

Да купувате можете.

Ете сеа разбрав за Крипто Трезор. Пример ако им продадам DOGECOIN ќе може да им префрлам од Binance на нивна сметка па тие ќе ме исплатат?
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
207
110
Macedonia Pehchevo
www.balkan77.com
Не ми е јасно binance како правите трансфер на коини и дали може?
Колку е fee најдобра страна за купување на крипто?
На cex голема провизија ми земаа 20€ fee.
 

Angelce29

Intern
1 ноември 2021
5
0
Binance moze so mk kartica ili ne proaga voopste?
Може со Visa Electron но има проблем неможам никако да најдам како се вадат пари неможам да најдам некој тоа да ми објасни
Мислењето е автоматски споено:

Не ми е јасно binance како правите трансфер на коини и дали може?
Колку е fee најдобра страна за купување на крипто?
На cex голема провизија ми земаа 20€ fee.
Дали некој се разбира од ова Binance да стапам у контакт да ми објасни подетално , ако има некој од Велес
 

Ethan

Intern
31 мај 2014
20
12
Можете да си купите USDT од Itez.com нормално имате одредени такси на пример за 50 долари ќе можете да купите USDT во вредност од 47 долари на wallet-от на Binance после да си ги размените во што сакате и евентуално да ги продадете во Crypto Tresor MK.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

braobrao

Intern
23 декември 2015
7
2
Дали некој знае дали може да се користи KuCoin кај нас и доколку може дали имал некој искуство ?
 

Senshi

Intern
2 јануари 2015
55
24
Moze li mene nekoj da mi objasni u inbox kako odi ova na binance , staviv 20 evra na shiba i stvarno nemam pojma sto ponatamu , dali moze nekoj da mi pomogne na primer nekoj den da pukne kako se vadat parite
Стварно не сум на бинанце али ваљда ви можело да ги продадеш ако има ликвидност или да ги смениш во некоа друга крипто валута,тоа е едниствено логично,секако освен ако не пропаднат на 0.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,162
Мислења
879,372
Членови
30,796
Најнов член
Nuvectra Medical Reviews
На врв Дно