• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Како изгледа внатрешноста на вашето куќиште

Горјан

Gaining Experience
7 ноември 2013
82
294
Битола
Горјан's setup  
Processor & Cooler
i7 12700K @ 5.1Ghz / Noctua NH-D15
Motherboard
PRO Z690-A WIFI
Storage
Samsung 980 Pro 512 GB / Samsung 970 Evo Plus 1TB / Kingstone A2000 1TB
PSU
850W BE QUIET! STRAIGHT POWER 11
RAM
G-skill Trident Z RGB NEO F4-4000C18D-32GTZN
Video card
MSI GeForce RTX 3080 SUPRIM X
Case
Fractal Design Torrent
Mouse
Logitech G-PRO Superlight
Keyboard
Ducky One 2 SF
Audio
AudioQuest DragonFly Black v1.5
Monitor
LG 27GL850
OS
Windows / Linux / macOS

vikomkd

Gaining Experience
9 август 2015
54
276
Skopje,Aerodrom
vikomkd's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 5800x w/ AURORA Arctic 240
Motherboard
Asrock B550 Pro4
Storage
Gigabyte 512GB M.2 NVME 2x 1TB Western Digital Blue
PSU
Enigma G2 650W
RAM
16GB DDR4 @3200Mhz Corsair Vengeance RGB White
Video card
Zotac RTX 3060 Twin Edge
Case
BeQuiet PURE BASE 500DX
OS
Windows 10
Еве мал апдејт после нова матична, кабли во боја и фул рам слотови :)
Сега уште бела графичка да начекам пак ако продава некој и комплет да си биде
pc1.jpg pc2.jpg
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4.873
5.621
Кај мене малку ке биде проблем за 24 пинскиот , бидејќи многу е мал просторот во куќиштево. Ако знаете флексибилни и меки канли пишете од каде да земам. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

OL€G

Intern
26 ноември 2021
11
23
SKOPJE
Кај мене малку ке биде проблем за 24 пинскиот , бидејќи многу е мал просторот во куќиштево. Ако знаете флексибилни и меки канли пишете од каде да земам. :)


Sent from my iPhone using Tapa
Adapter vakov moze ke ti zavrshi rabota
 

Атачменти

  • 24 pin okej.PNG
    24 pin okej.PNG
    389,3 KB · Прегледи: 35

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.015
4.519
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

StefanPetrov

Gaining Experience
5 април 2016
179
343
StefanPetrov's setup  
Processor & Cooler
12700F / Arctic Liquid Freezer II 240
Motherboard
MSI PRO Z690-A DDR4
Storage
1TB Firecuda 520 SSD / 500GB Kioxia Exceria SSD / 1TB WD HDD
PSU
Asus ROG STRIX 750W
RAM
32GB G.Skill Aegis 3200 MHz
Video card
EVGA 3080 FTW3 Ultra 10GB
Case
Modecom Volcano Amirani White
Mouse
Razer Deathadder V2
Keyboard
Cooler Master MK730 Brown Switches
Monitor
LG 32" 165Hz QHD
OS
Windows 10 / Ubuntu
Не те вади од ум кулерот? На Интел барем фабричките се гласни спрема tower cooler. Земи си еден Gammax 400 V2, 1200-1300 се а скрос ќе смени и лик и звук, за темепратура да не збораме. Не знаев дека имаш G27/G29 и ти, ако возиш AC или ACC кажвај.
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
482
321
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.501
2.518
Скопје
Не те вади од ум кулерот? На Интел барем фабричките се гласни спрема tower cooler. Земи си еден Gammax 400 V2, 1200-1300 се а скрос ќе смени и лик и звук, за темепратура да не збораме. Не знаев дека имаш G27/G29 и ти, ако возиш AC или ACC кажвај.
Cooler Master е задниот - не е бучен воопшто макар што не како што беше нов тивок а предните 3 се Deep Cool - само што ја преместив конфигурацијата во овој кејс - (го откупив 1500ден од ќерка ми ) - па уште не ми се средени дискојте - набрзина -не можам јас без ПЦ ни 20мин :p.
Иначе АЦЦ не обожавам - само АЦ - најдобар ФФБ имет - ќе ти пишам СтимИД во ПП (y)!
(феновите тропаа па ги испрскав (скоро ги напунив) дезодоранс во моторчината - спија сега ;) )
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
482
321
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
Кај мене малку ке биде проблем за 24 пинскиот , бидејќи многу е мал просторот во куќиштево. Ако знаете флексибилни и меки канли пишете од каде да земам. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
најлошите 5-6к што ги имав потрошено на куќиште...
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4.873
5.621
Мала шала, не сум у план да ја упропастувам преубавата strix верзија секако. :)
најлошите 5-6к што ги имав потрошено на куќиште...
Искрено не очекував толку тесно да е на тој дел. Претходно имав H500 и беше доста пошироко барем за тие работи...
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
482
321
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
Мала шала, не сум у план да ја упропастувам преубавата strix верзија секако. :)

Искрено не очекував толку тесно да е на тој дел. Претходно имав H500 и беше доста пошироко барем за тие работи...
ама и некако мало е за парите. за истите пари добиваш некое доста поголемо CM или deepcool, sama за дупло помалку пари иста големина итн
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.458
Мислења
901.510
Членови
32.169
Огласи
540
Најнов член
MartinLee33
На врв Дно