Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Како изгледа вашето компјутерско биро

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
2.051
3.794
Може да пишеш дебелина на плочата или да пратиш линк?

Фала однапред
Секако, плочата е Egger H1318 ST10. Јас зедов цела плоча, 1.2 метри искористив за бирото на сестра ми, 2.5 метри за моето. Да имам опција, веројатно би зел подлабоко овојпат, ама бев ограничен со длабочина и морав 60cm.

 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3.780
4.444
Секако, плочата е Egger H1318 ST10. Јас зедов цела плоча, 1.2 метри искористив за бирото на сестра ми, 2.5 метри за моето. Да имам опција, веројатно би зел подлабоко овојпат, ама бев ограничен со длабочина и морав 60cm.


И јас имав вакво биро од плоча и 4 прости ногарки од Икеа ама ќе да беше исто 60цм длабоко, затоа и прашав.

Според нет стандард е 80цм, ама плоча у Новомак 4100 mm x 920 mm е околу 18.000 ден.
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1.659
1.548
Скопје
ПРО-ДИЗАЈН - ДОМА и во Про Дизајн носат Егер исто, дал има разлика во цена не сум споредил да бидам искрен .. ама со оглед дека двете се во различен крај на градот на некој може ќе му е поблиску ако ништо друго :)
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
2.051
3.794
И јас имав вакво биро од плоча и 4 прости ногарки од Икеа ама ќе да беше исто 60цм длабоко, затоа и прашав.

Според нет стандард е 80цм, ама плоча у Новомак 4100 mm x 920 mm е околу 18.000 ден.

Плитко е, имав еден краток период плоча од 80cm и беше драстично подобра солуција. Мислам дека имаш можност од Новомак да земиш пола плоча ако цела ти е многу, за 18 илјади веќе масивно дрво се наоѓат.
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3.780
4.444
Нека каже некој постручен дали 25мм е доволно или е најпаметно 38мм.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
2.051
3.794
Нека каже некој постручен дали 25мм е доволно или е најпаметно 38мм.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Зависит од димензија и конструкција на ногарки. Ако одиш со четири ногарки на аглите и никаква конструкција измеѓу, не би одел со 25мм на големо биро, рецимо поголемо од 160x60cm. Првите две бироа ми беа 25мм плочи, искрено, меки се, и секако би препорачал 38мм.
 

dule_

Gaining Experience
7 март 2015
253
150
Нека каже некој постручен дали 25мм е доволно или е најпаметно 38мм.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Еве ти линк од моето со 25мм иверка. Секако ќе земеш пола табла (мислам декa и помалце не продаваат) и може ова да се направи.


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1.659
1.548
Скопје
Зависит од димензија и конструкција на ногарки. Ако одиш со четири ногарки на аглите и никаква конструкција измеѓу, не би одел со 25мм на големо биро, рецимо поголемо од 160x60cm. Првите две бироа ми беа 25мм плочи, искрено, меки се, и секако би препорачал 38мм.
Или носачи доле што би ги спојувале ногарките за да уцврстат инку може дс висне на средина
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.639
5.534
Нека каже некој постручен дали 25мм е доволно или е најпаметно 38мм.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
38 изгледа драстично поубаво. Или дупла 16ка може 32 и тоа е океј.
Ако треба вкрутување од доле може еден L профил да се стави на задната половина кај што не се гледа и ќе е решено. Или пак 10цм носечка греда од иверица меѓу ногарките. Или пак Modesty panel кој ќе има улога и на вкрутување.
 

Kiko93fukru

Gaining Experience
4 септември 2013
60
79
Скопје
Kiko93fukru's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 12600K
Motherboard
MSI PRO Z690-A WIFI DDR4
Storage
Samsung 980 PRO PCIe 4.0 NVMe SSD 1TB
PSU
be quiet! PURE POWER 11 FM 750W 80+ Gold
RAM
CORSAIR Vengeance RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 Mhz
Video card
ASUS TUF GeForce RTX 3070 Ti Gaming OC 8.0 GB OC
Case
Xigmatek Venom X
Mouse
Logitech G Pro X Superlight Black
Keyboard
RIPJAWS KM570 KEYBOARD MECHANICAL Cherry MX Red
Audio
SteelSeries Arctic 5
Monitor
Benq XL2411P & Dell E2213H
OS
Windows 11 Pro

Ron26

On your way to fame
4 мај 2019
628
836
ми се свиѓа оваа комбинација у бело. Зрачи со позитивна енергија која те тера да работиш, десно го палиш мекот и си чепкаш додека пиеш смуди.
 

jassum20

Gaining Experience
15 февруари 2014
126
55
ми се свиѓа оваа комбинација у бело. Зрачи со позитивна енергија која те тера да работиш, десно го палиш мекот и си чепкаш додека пиеш смуди.
Хаха баш така, само прст треба да се стави за да се отклучи мекот, се ставаат барнер-ките, нескафе и кодот сам се пишува :)
Мислењето е автоматски споено:

Ја ме бе даа
 

damil

Practice makes perfect
2 јануари 2015
1.050
1.315

Dajman

On your way to fame
19 септември 2020
611
985
Мрзен Ораовец

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.118
Мислења
955.826
Членови
34.517
Огласи
2.321
Најнов член
kristen885
На врв Дно