• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Како изгледа вашето компјутерско биро

Rikimaru

Даскал
26 март 2016
2.926
4.712
Битола
Ново биро беше потребно поголемо за втор монитор да смести го мислев 230 да не е предолго, а тоа пак кнап ќе дојде. Големина на биро 230x90cm custom made.

Нова full бежична периферија (keeb + mouse + headset)

20221022_184156.jpg
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.708
5.610
Skopje
Ново биро беше потребно поголемо за втор монитор да смести го мислев 230 да не е предолго, а тоа пак кнап ќе дојде. Големина на биро 230x90cm custom made.
Мала дигресија: Зошто баш Eris E3.5? Што би рекол господинот Филевски "Басче од само 3.5 инчи!?"
 

Kiko93fukru

Gaining Experience
4 септември 2013
57
79
Скопје
Kiko93fukru's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 12600K
Motherboard
MSI PRO Z690-A WIFI DDR4
Storage
Samsung 980 PRO PCIe 4.0 NVMe SSD 1TB
PSU
be quiet! PURE POWER 11 FM 750W 80+ Gold
RAM
CORSAIR Vengeance RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 Mhz
Video card
ASUS TUF GeForce RTX 3070 Ti Gaming OC 8.0 GB OC
Case
Xigmatek Venom X
Mouse
Logitech G Pro X Superlight Black
Keyboard
RIPJAWS KM570 KEYBOARD MECHANICAL Cherry MX Red
Audio
SteelSeries Arctic 5
Monitor
Benq XL2411P & Dell E2213H
OS
Windows 11 Pro

dule_

Gaining Experience
7 март 2015
240
137
Има уште за средување (cable management и led амбиентално осветлување) ама генерално задоволен сум од тоа како испадна.


3AnYBwq.jpeg
 

dule_

Gaining Experience
7 март 2015
240
137
Немам мерено сега у последно време, на почетокот измерив максимум 80 степени. Ќе измерам деновиве па ќе постирам пак.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
2.801
2.385
Неготино
CPU темп е 80, а графичката 69 макс.
Типчето над мене со лаптопот и два монитори (не знам зошто тој не ти пишува али ајде) направил апдејт на биос и температурите на CPU паднале на 60 степени на Load. Го зема ПЦто пред 3 саати.
Пробај.
 

dule_

Gaining Experience
7 март 2015
240
137
Типчето над мене со лаптопот и два монитори (не знам зошто тој не ти пишува али ајде) направил апдејт на биос и температурите на CPU паднале на 60 степени на Load. Го зема ПЦто пред 3 саати.
Пробај.
Ќе пробам после па ќе пишам како се движат температурите. Фала!

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
6 ноември 2012
1.920
2.035
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800x3d / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gainward RTX 3090
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
Samsung Odyssey G7 32" 240Hz \ BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro
6 ноември 2012
1.920
2.035
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800x3d / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gainward RTX 3090
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
Samsung Odyssey G7 32" 240Hz \ BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27"
OS
Windows 11 Pro

toshex

the fool
18 септември 2013
6.190
7.719
Мелмак
Сите имаат различен механизам, брзина, вид на пластика, итн.

Имав колега Александар кој денес активен е во круговите на решавање рубикови коцки (компетитивно), шампион во земјава и се натпреваруваше и во странство знам... на него ме потсети со одговоров.
 

Davko010

Gaining Experience
6 јуни 2019
12
52
Skopje
Сега за сега тераме вака , планирам надоградба за маса со подесување на висина па би сакал да слушнам ваши искуства и сугестии. Исто така добредојдени се критики сугестии за подобрување на моменталниот сетап.
 

Атачменти

  • IMG_20221203_185217.jpg
    IMG_20221203_185217.jpg
    3,3 MB · Прегледи: 139

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.708
5.610
Skopje
Лично не гледам поента на светло над монитор.
Инаку, задолжително стенд за слушалчињата.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.256
6.331
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Лично не гледам поента на светло над монитор.
Го осветлува мониторот подеднакво и елиминира рефлексии, го намалува напрегањето на очите кога работиш во темна просторија и го осветлува бирото околу. Нешто како модернизирана столна лампа со додадени бенефити.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.259
Мислења
919.957
Членови
32.914
Огласи
1.066
Најнов член
NaniEli
На врв Дно