• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Како изгледа вашето компјутерско биро

AleksandarBR8

Gaining Experience
8 февруари 2015
156
183
Skopje
AleksandarBR8's setup  
Processor & Cooler
i3 9100F 3.60 GHz
Motherboard
Asus Primer H310M-R R2.0
Storage
Kingston SSD 240GB / Kingston HDD 500GB
PSU
Cooler Master Elite V3
RAM
16GB HyperX RGB
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
Sideswipe Redragon RGB
Keyboard
Redragon Kumara 552 RGB
Audio
Yamaha RX-V365 / Yamaha NS-F51 / Heco plus 5000 / NAD 805SW
Monitor
24inch MAG
OS
Windows 10 Pro

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.786
5.641
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home

AleksandarBR8

Gaining Experience
8 февруари 2015
156
183
Skopje
AleksandarBR8's setup  
Processor & Cooler
i3 9100F 3.60 GHz
Motherboard
Asus Primer H310M-R R2.0
Storage
Kingston SSD 240GB / Kingston HDD 500GB
PSU
Cooler Master Elite V3
RAM
16GB HyperX RGB
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
Sideswipe Redragon RGB
Keyboard
Redragon Kumara 552 RGB
Audio
Yamaha RX-V365 / Yamaha NS-F51 / Heco plus 5000 / NAD 805SW
Monitor
24inch MAG
OS
Windows 10 Pro
Столчето ми беше скоро финишот,
нема место во тие коцките таму тесни се,
а ѕидот сам си го правев (поликолор прво потоа со спреј триаголниците и само шарав околу да добие некој ефект)
 

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
404
279
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3.294
3.970
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
BeQuiet! Pure Power 11 850W Platinum
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3866MHz
Video card
Zotac AMP Holoblack RTX 3080Ti
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
994
2.242
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Dell AW3821DW
OS
Windows 11 Pro

Software

Gaining Experience
15 август 2007
543
304
Software's setup  
Processor & Cooler
Intel i3 8100
Motherboard
Gigabyte B360M DS3H
Storage
Western Digital 1TB Blue
PSU
EVGA 450W BT 80+
RAM
8 GB Kingston HyperX 2400 Mhz
Video card
-
Case
Modecom Oberon 2F
Mouse
Genius
Audio
Trust 2.1
Monitor
Samsung P2270
OS
Windows 10 Pro 64bit
Послед долго време конечно бирото го изработив сам (металната конструкција ми ја направија во браварска работилница за смешна)
компјутерот уште не го намонтирав ... ќе споделам дополнително
 

Атачменти

  • 20210619_170417.jpg
    5,1 MB · Прегледи: 230
Последна промена:

PC_GAMER

Gaining Experience
16 јуни 2017
368
287
Послед долго време конечно бирото го изработив сам (металната конструкција ми ја направија во браварска работилница за смешна)
компјутерот уште не го намонтирав ... ќе споделам дополнително
Погледнете го атачментот 103404
Обавезно ставај слики кога ќе биде финито.;) Патем, одлично си го скроил дизајнот. А од прилика шо материјал и димензии е плочата горе?
 

Software

Gaining Experience
15 август 2007
543
304
Software's setup  
Processor & Cooler
Intel i3 8100
Motherboard
Gigabyte B360M DS3H
Storage
Western Digital 1TB Blue
PSU
EVGA 450W BT 80+
RAM
8 GB Kingston HyperX 2400 Mhz
Video card
-
Case
Modecom Oberon 2F
Mouse
Genius
Audio
Trust 2.1
Monitor
Samsung P2270
OS
Windows 10 Pro 64bit
Обавезно ставај слики кога ќе биде финито.;) Патем, одлично си го скроил дизајнот. А од прилика шо материјал и димензии е плочата горе?

150x67 cm плочата висина 75 cm материјалот е иверица ама немам појма што фирма е или шифра на дизајн. Ме изнервира мајсторот за иверицата не верував дека ќе биде безобразен шарите да ги постави во насока на потесната странаа тука ми се скина филмот. Плочата горе требаше да биде шарата во насока како тааа што е здолаа кај зидот позади ама не е таква а јас не му потенцирав мислејќи дека се подразбира. Дебелината на плочата е 3.6 цм
 

PC_GAMER

Gaining Experience
16 јуни 2017
368
287
150x67 cm плочата висина 75 cm материјалот е иверица ама немам појма што фирма е или шифра на дизајн. Ме изнервира мајсторот за иверицата не верував дека ќе биде безобразен шарите да ги постави во насока на потесната странаа тука ми се скина филмот. Плочата горе требаше да биде шарата во насока како тааа што е здолаа кај зидот позади ама не е таква а јас не му потенцирав мислејќи дека се подразбира. Дебелината на плочата е 3.6 цм
Прилично ме импресионира дебелината на плочата. Верувам дека може и потешки работи од едно обично пц може да стави и гајле да нема плочата. Инаку те разбирам, и кај мене мајсторите „ми фатија кривина“ кога ми ја изработија кујната.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.786
5.641
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home

Vlad944

Practice makes perfect
3 март 2015
482
1.138
Битола
Послед долго време конечно бирото го изработив сам (металната конструкција ми ја направија во браварска работилница за смешна)
компјутерот уште не го намонтирав ... ќе споделам дополнително
Создравје да се користи.Баш вакво гледав на нет пред некој ден само бела плоча горе.Ако можи да пишиш шо пари те кошташе?во план сум да правам едно вакво во црно бела боја.
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.450
5.059
Skopje
Послед долго време конечно бирото го изработив сам (металната конструкција ми ја направија во браварска работилница за смешна)
компјутерот уште не го намонтирав ... ќе споделам дополнително
Ме заинтригира тоа (металната конструкција ми ја направија во браварска работилница за смешна). Сподели инфо кој-каде-колку... :)
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
4.514
4.359
150x67 cm плочата висина 75 cm материјалот е иверица ама немам појма што фирма е или шифра на дизајн. Ме изнервира мајсторот за иверицата не верував дека ќе биде безобразен шарите да ги постави во насока на потесната странаа тука ми се скина филмот. Плочата горе требаше да биде шарата во насока како тааа што е здолаа кај зидот позади ама не е таква а јас не му потенцирав мислејќи дека се подразбира. Дебелината на плочата е 3.6 цм
Мора да се потенцира се. Вака е нелогична шарата, ама тоа е. Исто и кај металните профили мора да се потенцира спојот на профилот да биде од страната што не се гледа.

Инаку фантастично изгледа и вака.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.285
Членови
31.482
Огласи
19
Најнов член
silmapopse
На врв Дно