1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како изгледа вашето компјутерско биро

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од CodeGen, 12 Септември 2014.

 1. krema

  krema
  Professor

  9,491
  9,188
  24 Јуни 2009
  Машко
  Арно си е вака, нема да збира прашина.
   
 2. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
  Минимализам, anyone?

  [​IMG]
   
  На The Geek Boy, Sukhoi, Lazarko и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. incontempt

  incontempt
  Gaining Experience

  209
  198
  24 Февруари 2016
  Машко
  Mавни една шмиргла, па у јоди бирај некоја боја и пак ќе се како нови :)
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,712
  2,007
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  Толку е минимално што и столчето го нема :D.
   
  The Geek Boy, Balanar и на Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 5. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,009
  536
  12 Април 2017
  Машко
  Ептен минимално ова бе, па дури и сликата ти е во ВГА резолуција.
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ayahuasca

  ayahuasca
  Gaining Experience

  57
  59
  14 Април 2013
  Машко
 7. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  112
  81
  21 oктомври 2014
  Машко
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
  Да не се вреѓаме хахахахха

  20181104_001708.jpg

  Столчето чека на промена на подвозјето
   
  The Geek Boy, shifty, bokiscout и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
  Ејј нешто се сменило на хостинг сајтот за сликата, отвараше нормална слика ццц
  Овака како со компир да е сликана.
   
 10. sostius

  sostius
  On your way to fame

  176
  527
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  На peoni, Jedah, turbiny и уште 70 други им се допаѓа ова.
 11. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,972
  4,205
  28 oктомври 2008
 12. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,039
  1,605
  13 Јануари 2014
  Машко
  @sostius Убедливо еден од најдобрите сетапи на форумов досега, бар според мене. Браво.
   
  The Geek Boy, DaVoRkNe и на sostius им се допаѓа ова.
 13. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  829
  1,761
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Ракија лозова домашна со салата фенг шуи :)

  [​IMG]
   
  На gocetan, The Geek Boy, The_Witch_Hunter и уште 8 други им се допаѓа ова.
 14. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,310
  900
  3 Декември 2008
  Машко
  @sostius Чиста еротика.
   
  На sostius му/ѝ се допаѓа ова.
 15. toplel

  toplel
  On your way to fame

  552
  587
  18 Август 2016
  Машко
 16. sostius

  sostius
  On your way to fame

  176
  527
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  Фала :) , почнав како само биро ми треба, ама ме фати мерак и така :)

  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
  На Mar tiN и fuzzjaw им се допаѓа ова.
 17. dino

  dino
  Gaining Experience

  408
  101
  5 Јули 2009
  Одлично! :)
  Од каде ја зема ламбата? Линк?

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk
   
  На olikomerc и tupacan им се допаѓа ова.
 18. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  868
  682
  29 Март 2011
  На The Geek Boy, The_Witch_Hunter, Sukhoi и уште 2 други им се допаѓа ова.
 19. sostius

  sostius
  On your way to fame

  176
  527
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  Фала! Ламбата, замисли, не е купена онлајн. :) Од JYSK ја купив од ситимол

  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
  На dino му/ѝ се допаѓа ова.
 20. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,078
  3,408
  7 ноември 2014
  Машко
 21. tigar

  tigar
  Gaining Experience

  125
  98
  28 Јули 2011
  А бирото од кај ти е земено или сам го правеше по димензии ?
  Многу добро изгледа, а верувам и дека е квалитетно :)
   
 22. sostius

  sostius
  On your way to fame

  176
  527
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  Фиоките се од Икеа, Alex drawer, плотната ми ја правеа тука во локален салон за мебел по мерка

  Испратено од ONEPLUS A6003 преку IT.mk форум апликација
   
  На highflyer му/ѝ се допаѓа ова.
 23. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,451
  1,886
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
 24. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,955
  3,572
  5 Декември 2009
  Машко
  Nzxt h500/H500i. Страшно ме заинтересира куќиштето и мене,само ддком ми рекоа ги немале на лагер моментално.

  Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk
   
  На tupacan и architect им се допаѓа ова.
 25. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,451
  1,886
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Црно-црвената варијатна ми е перверзија.

  Не дадоа инфо кога ќе го имаат?
   

Сподели

Вчитување...