1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како изгледа вашето компјутерско биро

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од CodeGen, 12 Септември 2014.

 1. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  827
  633
  29 Март 2011
  На CBB_6, igor_igor, gocetan и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  993
  1,521
  13 Јануари 2014
  Машко
  Да, таа е двојката. Ја поефтиниле, по $80 беа.

  Sent from my Dyson V8
   
 3. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  561
  539
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  зашто неможе да ги видам сликиве? is it coz i'm black? :) претпоставувам другиве ги гледате пошто се коментира ... oh well
   
 4. krema

  krema
  Professor

  9,097
  8,828
  24 Јуни 2009
  Машко
  @fuzzjaw
  Не се гледат сликите!
   
  На steelseries му/ѝ се допаѓа ова.
 5. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  993
  1,521
  13 Јануари 2014
  Машко
  @krema @VerGer еве ги уште еднаш. Сега океј е?

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Nightingale, boksata, ekonomist и уште 19 други им се допаѓа ова.
 6. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  561
  539
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  yes.
  Супер чист сетап .. гледам обратно од мене тераш со типкиве :)
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  9,097
  8,828
  24 Јуни 2009
  Машко
  Одлично изгледа, све со стегички затегнато да не мрда.

  Единствено што не ми се допаѓа е усисивачот под маса, едноставно не му е таму место. Ај да беше некој IRobot па да замижам, ама вака го руши целиот баланс на сликата.
   
  На The Geek Boy и fuzzjaw им се допаѓа ова.
 8. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  993
  1,521
  13 Јануари 2014
  Машко
  И мене не ми се допаѓа, искрено, ама за жал под кирија сум и немам кај да го ставам. Преполн е станов со други глупости и само тоа е преостанато.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 9. toplel

  toplel
  On your way to fame

  566
  574
  18 Август 2016
  Машко
  Прај ми убо на душава муце.
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,075
  1,151
  6 Декември 2016
  Машко
  @fuzzjaw

  Едно МЕБЕЛСКО прашање: каде во Скопје можам да најдам од тие алуминиумски нозе за бирото? На моево имам 2 и сакам да ги сменам, некако рѓосаа...
   
 11. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  993
  1,521
  13 Јануари 2014
  Машко
  Јас ги зедов од Охрид, ама би требало во било која железара да ги има. По 850-900 денари се 4 парчиња.
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  9,097
  8,828
  24 Јуни 2009
  Машко
  Хубо маркет.
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 13. bakidota

  bakidota
  Intern

  74
  26
  21 Март 2017
  Машко
  @fuzzjaw Од каде ја купи столицата и како си задоволен? Сподели мислење те молам.
   
 14. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  880
  2,220
  12 oктомври 2014
  Машко
  Убаво,чисто,милина...
  Туку,ногаркиве ја крепат плочава?Стабилно е или клати ко бабин зуб?
   
 15. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  993
  1,521
  13 Јануари 2014
  Машко
  @bakidota Оваа е столицата, само друга боја, ги има неколку. Претходно имав една никаква канцелариска, се расклати во рок од два-три месеци. Оваа е одлична, немам замерки никакви, и ми ги реши сите проблеми со грбот/вратот/рамената кои ги имав од несоодветно седење. Искрено сум многу задоволен, вреди за секој денар.

  @Fredy крепат. Плочата е 140x60x25, и немам никакви проблеми, ни мониторот се клати ни ништо, прилично е стабилно.
   
  На bakidota му/ѝ се допаѓа ова.
 16. incontempt

  incontempt
  Gaining Experience

  220
  202
  24 Февруари 2016
  Машко

  Mr brickolage има поникловани1000че од ногарка и црни по 300 и 600 ден , јас земав 4 црни топ се има и за подесување на висина на дното.
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. incontempt

  incontempt
  Gaining Experience

  220
  202
  24 Февруари 2016
  Машко
 18. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  111
  95
  6 Февруари 2016
  Машко
  Усисивач слобода чачак. Не знаеш дали некоја комшика чисти или авиони ти прелетуваат над зграда. Најдобар аларм ми беше.

  Ти и колегава над мене капа доле.
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,983
  4,147
  28 oктомври 2008
  Јас ја имам истата столица, и колку и да ја затегам, при седнување се слуша мал звук, не е класично крцкање, нешто како метал од метал......
   
 20. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  528
  212
  9 Август 2018
  Машко
  Добри ви се сетаповите.
  И мојов ќе ви го пратам наскоро, само многу е тесно, па не се гледа компјутерот од една страна, баш таму кај што има стакло :(
  Ако ајде, здравје боже ќе се среди ако зимаме нов стан.
  Иначе на тој чистиот сетап со 1 екран, би било добро доле да му туриш држач за нозе, ко оној на PewDiePie што се спушта/дига кога ќе ги ставиш нозете на него, и некоја Web камера, и тоа е тоа.
   
 21. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,075
  1,151
  6 Декември 2016
  Машко
  И овие што ги имам се истите, доле се навртува пластичното и се подесува висината, али рѓосаа...

  20181101_201216.jpg
   
 22. martin17

  martin17
  Gaining Experience

  91
  93
  2 Септември 2013
  Машко
  [​IMG] [​IMG]
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.
 23. FFilip

  FFilip
  Intern

  7
  1
  1 Февруари 2018
  Машко
  Новомак, Скопје (барај онлајн продавница) иначе изложбениот салон е кај ФОН
   
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Martinovski

  Martinovski
  Gaining Experience

  619
  302
  4 oктомври 2011
  Ko kje sednesh na stolcheto, zjapash vo monitorot ili vo kukjishteto ?
   
 25. martin17

  martin17
  Gaining Experience

  91
  93
  2 Септември 2013
  Машко
  Големо е бирото, па имам избор дали да седнам пред куќиште или пред монитор. :D
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...