• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како и од каде да направам добра фотка од Скопје?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

JensenInterceptor

Gaining Experience
28 ноември 2015
577
221
Скопје
tunephp.blogspot.com
JensenInterceptor's setup  
Processor & Cooler
i5-7500 Kabylake
Motherboard
Asus Prime b250m plus
Storage
1TB HDD Western Digital
PSU
Cooler Master 500 Watt
RAM
16 GB, DDR 4, 2133 MHz, Non-ECC, DIMM, CL15
Video card
GeForce GTX 1050 2B
Case
Cooler Master Elite 343
OS
Dual boot: Ubuntu 16.04, Windows 10
Имам една стара рамка за слики. Па си викам да испечатам некоја моја фотографија од градов и да ја врамам. Имам обичен фотоапарат, 10 мегапиксели.

Не ме занима квалитетот, бидејќи знам дека ќе јадете бурек со тоа телефоните и тоа колку им се моќни камерите :eek:h::eek:h::eek:h:

Меѓутоа не сум фотограф, нити сакам да станам, ама сакам добра занимација.

Дали знае некој да ми каже од каде, и како би фатил добра и невообичаена фотка од Скопје?

Од Кале, од Водно, можеби некаде во градов измеѓу зградиве?

Што мислите? :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

JensenInterceptor

Gaining Experience
28 ноември 2015
577
221
Скопје
tunephp.blogspot.com
JensenInterceptor's setup  
Processor & Cooler
i5-7500 Kabylake
Motherboard
Asus Prime b250m plus
Storage
1TB HDD Western Digital
PSU
Cooler Master 500 Watt
RAM
16 GB, DDR 4, 2133 MHz, Non-ECC, DIMM, CL15
Video card
GeForce GTX 1050 2B
Case
Cooler Master Elite 343
OS
Dual boot: Ubuntu 16.04, Windows 10
Хмм, не ми текна до толку да ги ситнам работите :) ако може и тоа и тоа во една, одлично ќе биде :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,115
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно