1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како до VPN?

Дискусија во форумот 'VPN и VLAN' започната од Nikola_sr, 21 Март 2009.

 1. Nikola_sr

  Nikola_sr
  Intern

  260
  5
  3 Септември 2007
  Може некој фул туториал да објансне..ми треба да креирам мрежа со различни private ип адреси..
  A од тие ип адреси да се конектират други од други локации и да имат пристап на интернет...

  Благодарам однапред
   
 2. Supporter

  Supporter
  Gaining Experience

  850
  141
  31 Август 2008
 3. Nikola_sr

  Nikola_sr
  Intern

  260
  5
  3 Септември 2007
  Добро..а уште едно прашање сега пак како се создава сервер/мрежа да се конектираат сите корисници..
   
 4. mihalcev

  mihalcev
  Intern

  9
  0
  18 Јуни 2010

Сподели

Вчитување...