• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Како до слика?

demon de vil

Intern
21 април 2008
13
0
www.facebook.com
Поздрав до сите што го читаат ова.
Сакам да прашам, како да ја извадам сликата на некој што му е ставена на Skype или на MSN? Како контакт, за таква слика мислам.
:tenk:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.505
1.349
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Или направи Print Screen, па пастирај ја во некое програмче.
 

Fico

Intern
9 март 2008
251
14
За МСН јас би ти рекол MSN Plus и уз тоа скриптичка за Steal Contact Info. Не памтам точно како се викаше, ама си ја врши работата.

Скајп не користам па, немам појма
 

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
991
585
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
FastStone Capture

програмче за Print Screen за сечење на работен прозор за едитирање на слика и др ги има алатките : Capture Active Windows,Capture freehand region.Capture full screen и т.н. Многу се наоѓа
Ако неможите да го најдите на нет казете email ќе ви ко пуштам.

Него кажете како да ставам слика поголема од 620x280 како да постирам,
од неодамна се регистрирав на форумот и неможам да се снајдам,одам на attach и ги кажва форматите и максималната резолуција,казете како треба ???
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Него кажете како да ставам слика поголема од 620x280 како да постирам,
од неодамна се регистрирав на форумот и неможам да се снајдам,одам на attach и ги кажва форматите и максималната резолуција,казете како треба ???

Следи го туторијалов.
 

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
991
585
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.259
Мислења
919.958
Членови
32.914
Огласи
1.066
Најнов член
NaniEli
На врв Дно